Домашні маски проти аномального випадіння волосся
У зв'язку зі стрімким поширенням такої недуги, як патологічна втрата волосся, значно зросла кількість методів боротьби з даним видом патології. На фармацевтичному ринку майже кожен день з'являються «чудодійні» бальзами і «чарівні» шампуні, на упаковках яких зазначені обіцянки вилікувати в найкоротший термін від надмірного випадання волосся. Значно зросла і кількість процедур, здатних повернути розвиток аномалії назад, і навіть відновити колишню густоту волосяного покриву, як стверджують їхні виробники.
Значну роль у виборі дієвого способу лікування інтенсивного випадання волосся відіграє індивідуальна непереносимість будь-якого лікарського засобу чи процедури. Буває так, що лікар, до якого звернулася за допомогою людина з проблемою облисіння, не може призначити пацієнту більшість лікувальних аптечних комплексів через те, що до кінця їх вплив на зону росту волосяних фолікулів не перевірено, або вони мають погану сумісність з іншими засобами догляду.
І ось серед усіх сучасних операцій з пересадки волосяного покриву, різноманітних шампунів та бальзамів, різних сеансів щодо відновлення об’єму зачіски до нас на допомогу несподівано приходить народна медицина. В арсеналі народної терапії є безліч секретів, рецептів та засобів, які дуже ефективно допомагають зберегти густоту шевелюри.
У 21 столітті дійсно активно розробляються всілякі ліки від аномальної втрати волосся, але так було не завжди. Ця проблема сягає корінням у кілька попередніх століть, і, незважаючи на те, що зараз ефективність лікування зросла в кілька разів, нашим пращурам вдавалося цілком результативно боротися з патологічним випаданням волосся.
Часто сучасні ліки виготовляють з урахуванням натуральних компонентів, вплив яких базується на імітації принципу дії природних засобів. Іншими словами, на кожен штучно створений лікарський препарат у скарбничці народної медицини є свій прототип, тільки природний і більш прийнятний для нашого організму.
Лікування засобами народної терапії робить ставку на те, що наш організм набагато легше сприймає поживні речовини у своїй природній формі, ніж у пігулках, капсулах та уколах. Порівняно з традиційними методами терапії, лікувальні засоби з народної медицини відрізняються підвищеною універсальністю дії, тобто можуть використовуватися практично всіма. Також серед переваг використання домашніх засобів для догляду за волоссям можна відзначити нечасті випадки алергічних реакцій та меншу ймовірність протипоказань.
Ефективним засобом боротьби з аномальним випаданням волосся є перцева маска. Червоний перець активно впливає на волосяні фолікули ззовні, змушуючи їх у прискореному темпі продукувати нові волосяні стрижні.
Іноді при першому використанні маски може спостерігатися посилене випадання волосся. Але лякатися не варто, адже відмирання старого волосяного покриву супроводжуватиметься безперервним зростанням нового, тому об'єм стане навіть більшим, ніж був до застосування маски. Настоянку червоного перцю потрібно змішати з яєчним жовтком і касторовою олією в рівному співвідношенні. Змивати потрібно через годину з використанням води помірної температури. Повторити за кілька днів.
Серед народних засобів на особливу увагу заслуговують маски з гірчиці. Їхня дія проста: гірчиця стимулює приплив крові до зон росту волосяних цибулин, змушуючи їх працювати інтенсивніше, а також активізує пасивні фолікули, що знаходяться у фазі «сну». Дві столові ложки гірчиці потрібно змішати з теплим молоком, потім додати трохи реп'яхової олії. Голову бажано укутати рушником, щоб обмежити область дії маски та створити тепловий ефект. Змивати слід через півгодини, проте якщо дуже сильно відчувається печіння, маску тримати не довше 15 хвилин.
Ще одним популярним народним засобом є звичайна цибуля. Її сік позитивно впливає на волосяні фолікули, м'яко стимулюючи їхнє функціонування, а також зміцнюючи волосяні стрижні. Для маски необхідно натерти одну цибулину на тертці, додати яєчний жовток та 40-50 мл оливкової олії. Змивати не раніше, ніж через годину, можна повторювати перед кожним миттям голови.
Результативним засобом боротьби з аномальним випаданням волосся вважається мед. Його дія базується на насиченні волосяних цибулин необхідними поживними елементами при глибокому проникненні в шкіру голови. Рецепт маски варіюється від меду з маслом персикових кісточок і вітаміном B12 до звичайного меду, розігрітого з настоєм ромашки. Тримати на голові під рушником не менше півгодини. Бажано змивати водою з додаванням лимонного соку, вона набагато ефективніше прибирає залишки меду зі шкіри голови і волосся.
Відмінним рішенням для власників жирного волосся стане маска із безбарвної хни. Вона ефективно бореться з підвищеним продукуванням шкірного сала, а також дбайливо зміцнює волосяний покрив, роблячи волосся більш гладким і слухняним. Невелику кількість хни розвести водою до утворення зеленої кашиці, потім додати сік алое та кефір. Таку маску можна залишати на ніч, а змивати вранці. Волосся від цього буде шовковистим і сяючим, а при регулярному використанні шкіра голови стане помітно повільніше жирнішати.
Також з народної медицини нам відомий рецепт чудо-маски з коньяку для ефективного зростання волосся. Такий варіант домашньої маски від аномального облисіння дуже підходить власникам сухого волосся. Потрібно 50 мл коньяку змішати з яєчним жовтком, а потім додати чайну ложку олії виноградних кісточок. Маску необхідно ретельно втирати в шкіру голови подушечками пальців, намагаючись робити це масажними рухами. Так вона принесе кращий результат після змивання. Для більшого ефекту рекомендується проводити процедуру протягом не менше 2 місяців по 1 раз на тиждень.
Гарним домашнім помічником у боротьбі проти патологічного випадіння волосся стане часникова маска. Її дія схожа з цибулевою маскою, проте вона набагато частіше застосовуються людьми з витонченим волоссям, що втратило природний колір. Часник потрібно натерти на великій тертці, додати трохи лимонного соку та вітаміну B6. Змивати маску краще яблучним оцтом або кефіром, щоб ефективніше усунути запах часнику. Наполегливо не рекомендується робити маску більш 4-5 разів на місяць, щоб шкіра голови не звикла до дії часнику та не перестала на нього реагувати.
Особливою результативністю дії та простотою приготування відрізняється маска із звичайного чорного хліба. Він позитивно впливає на зону росту волосяних цибулин не тільки як продукт харчування, але й як домашній засіб для зовнішнього застосування. Шматок чорного хліба потрібно розтерти в кашицю і додати трохи води кімнатної температури (бажано, щоб вона була джерельною). Нанести на шкіру голови, ретельно розтираючи навколо волосяних цибулин, дати компонентам всмоктатися і після цього змити. Хліб вимивається досить проблематично, зате дає приголомшливий ефект: волосся виблискує насиченим відтінком, рідше випадає і відрізняється завидною стійкістю до факторів зовнішнього середовища.
Не варто оминати і маски з білої глини. Глина – це цілюща речовина, що позитивно впливає і на шкіру голови, і безпосередньо на волосяні стрижні. Вона заспокоює роздратовану шкіру навколо волосяних фолікулів, нормалізує їхню роботу і змушує функціонувати у звичному режимі. Також благотворний вплив на волосяний покрив проявляється у помітному зміцненні волосся та підвищенні стійкості до різних шкідливих факторів, таких як надто високі або надто низькі температури. Глину необхідно змішати із соком грейпфрута та кефіром і годину тримати на голові. Маски з глини рекомендується робити ввечері, тому що у вечірню годину шкіра голови легше їх засвоює, а також після застосування маски краще сушити волосся природним шляхом.
Маски домашнього приготування проти аномального випадіння волосся мають цілий ряд переваг. Вони набагато бюджетніші за лікувальну продукцію мас-маркету, а також професійних засобів з догляду за волосяним покривом. Домашні маски прості у виготовленні, оскільки зазвичай до їх складу входять ті продукти, які є під рукою. Інгредієнти додаються та змішуються в індивідуальному порядку, тому ризик алергічних реакцій зведений до мінімуму.
Не варто недооцінювати результативність дії масок домашнього приготування в боротьбі проти патологічної втрати волосся, оскільки ними користувалися люди ще до винаходу всіх новітніх методів лікування, а густоті їх зачіски могла позаздрити будь-яка сучасна людина.