Міорелаксанти
- Що являють собою міорелаксанти?
- Особливості впливу міорелаксантів
- Для чого використовують міорелаксанти?
- Як вибрати підходящий міорелаксант?
Що являють собою міорелаксанти?
Міорелаксанти — це специфічні лікарські препарати, що застосовуються для тривалого місцевого розслаблення м'язів при різних видах терапії, а також у діагностиці різних патологій. Міорелаксанти можуть впливати на центральну нервову систему, запобігаючи виникненню нервового імпульсу, а також блокувати передачу нервового імпульсу в м'язовій тканині, впливаючи на тонус м'язів лише локально.
Міорелаксанти класифікуються залежно від їхнього хімічного складу, оскільки вони можуть бути похідними гліцерину, бензімідазолу, а також можуть синтезуватися як змішані препарати. Міорелаксанти не впливають на функцію серцево-судинної системи та дихальних шляхів, не мають курареподібного ефекту та виявляють аналгетичні властивості.
Особливості впливу міорелаксантів
Міорелаксанти розслаблюють м'язи за рахунок переривання передачі нервового імпульсу шляхом блокування Н-холінорецепторів у синапсах, внаслідок чого м'язи припинять скорочуватися. Дані препарати не викликають паралічу, проте можуть використовуватися в якості місцевоанестезуючих засобів.
Протипоказаннями до застосування міорелаксантних медикаментів є надмірна сприйнятливість до активного компонента та допоміжних речовин складу ліків, а також гіперчутливість до групи місцевоанестезуючих препаратів.
Побічними ефектами впливу міорелаксантів можуть бути зниження продуктивності, апатія, сонливість протягом дня, запаморочення, млявість, артеріальна гіпотонія, нудота, головний біль та судоми.
Для чого використовують міорелаксанти?
Міорелаксантні засоби призначаються при нервових розладах, які супроводжує підвищений тонус скелетної мускулатури, при постінсультних спазмах м'язів, патологічному скороченні м'язів внаслідок розсіяного склерозу, після пошкоджень головного та спинного мозку.
Лікарі призначають міорелаксанти при блефароспазмах і геміфаціальних спазмах, а також пацієнтам, які страждають на спастичну кривошию. При хірургічних втручаннях використовуються для розслаблення м'язів черевної стінки. Як профілактичні засоби застосовуються для запобігання появі передчасних мімічних зморшок.
Як вибрати підходящий міорелаксант?
Міорелаксантні препарати випускаються у формі таблеток, ампул та розчинів для парентерального застосування. Доцільність призначення засобу, як і необхідне дозування та найбільш зручну форму випуску, визначає лікар.