Засоби, що застосовуються для гормональної терапії
- Що являють собою гормональні препарати?
- Особливості дії засобів, що використовуються для гормональної терапії
- Для чого використовують гормональні лікарські засоби?
- Як вибрати підходящі гормональні препарати?
Що являють собою гормональні препарати?
Гормональні засоби – лікарські препарати, що заповнюють дефіцит гормонів, які природним шляхом синтезуються в клітинах нашого організму. Гормональні препарати є важливою складовою комплексної терапії та доповнюють дію гормонів організму у випадку зміни їхнього біохімічного складу. Медикаменти для гормональної терапії можуть являтися структурними аналогами гормонів та гормоноподібних речовин, а також синтетичними сполуками, вплив яких схожий на вплив природних гормонів.
Гормональні препарати можуть в комплексі впливати на всю ендокринну систему і окремо на певні залози, оскільки гормони та гормоноподібні речовини діють за механізмом «гормон-мішень», впливаючи лише на ті клітини, які мають до них специфічні рецептори на мембрані або всередині. Гормональні засоби часто включають в себе компоненти гормонів тварин або фітогормони, які здатні відновлювати хід метаболічних процесів та біохімічних реакцій в органах і системах.
Особливості дії засобів, що використовуються для гормональної терапії
Гормональні препарати впливають на всі види обміну в організмі, включаючи білковий, вуглеводний, ліпідний, мінеральний і водно-сольовий, стабілізуючи структуру мембран клітин, які забезпечують їхнє протікання. Мають протизапальні, антианаболічні, антиалергічні та регенеративні властивості, здатні регулювати виділення природних гормонів ендокринними залозами, посилювати процеси утворення енергії, впливати на вегетативні функції організму, наприклад, підвищувати температуру тіла, частоту скорочень серця, апетит, перистальтику шлунково-кишкового тракту і збудженість нервової системи.
Засоби для гормональної терапії також впливають на фізичний та розумовий розвиток, на якість сну, підвищуючи швидкість засинання, на процеси сечоутворення і виведення токсинів із організму, володіють антигістамінним ефектом, також можуть застосовуватися як імунодепресанти при аутоімунних захворюваннях, підвищують чутливість рецепторів клітин до дії гормонів, які виробляються нашим організмом.
Для чого використовують гормональні лікарські засоби?
Препарати для гормональної терапії призначаються при гіпофункції ендокринних залоз, для корекції гормонального фону, у випадку зниження сприйнятливості специфічних клітин до гормональних речовин, при постійному відчутті втоми, зниженні концентрації уваги і пам’яті, надмірному підвищенні або зниженні концентрації мінералів, макро- та мікроелементів у крові, атеросклерозі, потоншенні судинної стінки, сповільненому рості і низьких розумових здібностях, розладах сечостатевої системи, частій появі запальних і алергічних процесів в організмі, а також для профілактики виникнення ракових захворювань.
Як вибрати підходящі гормональні препарати?
Засоби для гормональної терапії випускаються у формі таблеток, капсул, ампул, розчинів, крапель та спреїв. Для вибору найбільш підходящого гормонального засобу необхідна консультація лікаря, який здатен грамотно оцінити доцільність призначення медикаменту, побічні ефекти та індивідуальний вплив на організм пацієнта.