Трави від лупи. Трави для волосся від лупи
Ні для кого не секрет, що нетрадиційна медицина успішно застосовується для лікування багатьох захворювань у комплексі з сучасними методами та засобами для усунення хвороб. Оскільки рецепти народної терапії відрізняються більш тривалим використанням, ніж більшість нещодавно розроблених способів лікування різних патологій, є всі підстави стверджувати, що серед домашніх рецептів можна відшукати ефективні способи позбавлення значної кількості аномалій, які за результативністю не поступаються багатьом сучасним процедурам і лікам.
Однією з проблем, коріння якої сягає вглиб минулого століття, є лупа. Лупа – це скупчення клітин-кератиноцитів, що передчасно завершили свій цикл розвитку. Зовні нашарування шкірних клітин нагадують білі лусочки чи пластівці на шкірному покриві голови, і навіть на плечах чи предметах гардероба.
Лупу не можна вважати самостійним захворюванням, оскільки вона часто з'являється в ролі симптому інфекції, що виникла, або як наслідок впливу несприятливих факторів зовнішнього середовища. Тим не менш, лупа на волосяному покриві виглядає досить неохайно, що спонукає людей, які зіткнулися з проблемою раптового її виникнення, шукати ефективні способи видалення білих лусочок.
Методи народної медицини проти лупи гарні тим, що дозволяють підібрати для себе найбільш підходящий склад засобу самостійно, виключивши інгредієнти та продукти, які можуть спричинити появу алергічних реакцій. Оскільки більшість способів боротьби з білими або жовтими пластинками в домашніх умовах полягають у використанні засобів, які зазвичай є під рукою кожної господині, народна медицина є доступним і бюджетним методом лікування лупи.
Якщо придивитися до складу будь-якого лікувального засобу проти лупи або засобу догляду за волосяним покривом, створених штучно, можна помітити, що в переліку складових завжди є інгредієнт природного походження, який також часто може виступати в ролі активного компонента. Це підтверджує те, що використання натуральних продуктів є відмінним способом боротьби з лупою, який не потребує зайвих витрат.
Також рецепти народної терапії є більш універсальними засобами видалення шкірних лусочок зі зниженою кількістю обмежень та протипоказань, що, безсумнівно, краще позначиться на якості лікування та запобігання виникненню лупи.
Оскільки шкірний покрив голови, покритий білими лусочками лупи, зазвичай надто пересушений, необхідно ретельно подбати про його зволоження. Для цієї мети добре підійде маска з домашнього майонезу із соком алое та олією виноградних кісточок. Суміш потрібно нанести на шкіру голови, намагаючись не зачіпати пасма, і злегка промасажувати кінчиками пальців. Для створення додаткового термічного ефекту голову необхідно укутати поліетиленовою плівкою, а потім накрити рушником. Змивати шампунем, в який потрібно попередньо додати капсулу вітаміну Е.
Добре справляються з проблемою лупи ефірні олії, що відновлюють водний баланс шкіри голови. Ароматичні масла також здатні насичувати сальні залози та епідерміс необхідними вітамінами та мінералами, що регулює вироблення шкірного жиру сальниками та нормалізує метаболічні процеси в епітеліальній тканині.
Добре нейтралізують лупу олійні закутування, які можна проводити за допомогою підігрітої олії чайного дерева, лаванди, розмарину, персикових кісточок, кокосу, жасмину, меліси, ялівцю, евкаліпту, мускатного горіха, кедра, вербени або грейпфруту. Найкраще аромаолії змішувати з базовими оліями, наприклад, соняшниковою, касторовою або реп'яховою, оскільки ефірні класифікуються як сильнодіючі хімічні речовини, здатні викликати опіки шкірного покриву в концентрованих кількостях. Після нанесення ароматичного масла на голову необхідно надіти шапочку для душу або басейну і укутати рушником середнього розміру. Змивати через півгодини, повторювати двічі на тиждень.
Досить поширеним домашнім засобом проти лупи є оцет, кислотні властивості якого спрямовані на розчинення надлишків шкірного сала, які скупчилися на поверхні шкірного покриву, закупорюють епідерміс та перешкоджають проникненню потоків повітря в нижні шари шкіри. Найкраще використовувати оцет у складі домашніх масок проти лупи, наприклад, з відваром кореня лопуха та яєчним жовтком, також можна додати кілька крапель олії базиліку.
Сік лимона також має відмінні відлущуючі властивості, які дозволяють очистити поверхню шкіри від ороговілих пластинок. Соком лимона можна протирати шкірний покрив голови безпосередньо перед її миттям, можна додати у воду, якою ви змиватимете шампунь, так як цитрус добре нейтралізує феноли у складі проточної води, а також можна додати до складу домашньої маски проти лупи. Використовують сік лимона зазвичай у комбінації з відваром квітів липи, кислого молока або настоєм календули.
У боротьбі з лупою надійним помічником стане часникова маска, яка хоч і має специфічний запах, проте допомагає впоратися з проблемою регулярної появи лупи вже після перших застосувань. Кілька зубчиків часнику необхідно роздавити, змішати із кунжутною олією і перетертим огірком, втирати в шкірний покрив голови подушечками пальців, одночасно масажуючи шкіру. Змивати через годину джерельною або талою водою з додаванням розмаринової олії, повторювати не частіше ніж через 4 дні.
Для ефективного усунення лупи можна використовувати аспірин, але для зовнішнього застосування. Декілька таблеток аспірину необхідно розтерти до утворення порошку, а потім додати в шампунь, яким зазвичай миєте голову. Основним компонентом аспірину є саліцилова кислота, яка є у складі багатьох засобів для видалення лупи, вона добре очищає верхній шар шкіри та запобігає утворенню білих лусочок на поверхні епідермісу.
Чорний перець успішно застосовується для лікування лупи у складі багатьох скрабів та відлущувальних засобів. Суміш на основі чорного перцю можна зробити у домашніх умовах. Чорний мелений перець необхідно змішати з йогуртом, додати відвар кропиви. Не розподіляти по всій довжині волосся, а зосередитися на ділянці найчастішої появи лупи. Застосовувати перед кожним миттям голови не менше місяця, потім необхідно зробити перерву.
Для приготування ще однієї маски проти лупи необхідно очистити корінь імбиру, натерти на дрібній терці, видавити сік, змішати із лляною олією, додати відвар ромашки. Така маска добре заспокоює шкірний покрив голови, загоює мікротріщини та зволожує епідерміс, що є чудовою профілактикою виникнення лупи.
Хорошим засобом у боротьбі проти лупи є буряковий сік, який можна застосовувати у чистому вигляді, наносячи на шкіру голови. Людям зі світлим відтінком локонів від застосування бурякового соку для лікування від лупи краще втриматися, оскільки після його використання волосся може забарвитися в рожевий колір.
Відвар шишок хмелю має відмінні бактерицидні властивості, попереджає виникнення інфекцій на шкірному покриві голови, симптомами яких часто стає лупа. До відвару найкраще додати реп'яхову олію та сік цибулі, які нормалізують діяльність сальних залоз та зменшать виділення шкірного жиру на поверхню епідермісу.
Обліпиха по праву вважається одним із найефективніших продуктів для усунення лупи. Ягоди необхідно подрібнити, додати трохи оливкової олії і капустяного соку, нанести на шкірний покрив голови, залишити на годину, а потім змити теплою водою з додаванням оцту. Для промивання також можна використовувати лавандову воду.
Для результативного очищення поверхні епідермісу від нашарування клітин шкіри використовують соду з додаванням настою чайного гриба і відвару петрушки. Така маска допоможе позбавитися лупи вже після декількох застосувань і добре підходить для профілактичного використання.
Найбільш ефективне усунення лупи завжди починається з візиту до дерматолога, який допоможе точно встановити причину її виникнення. Засоби народної медицини добре поєднуються з використанням аптечних препаратів та проведенням фізіотерапевтичних процедур. Оскільки натуральні інгредієнти також можуть відрізнятися досить сильним та агресивним впливом на наш організм, застосовувати їх необхідно дозовано та грамотно.