Випадіння волосся: позбавляємось грамотно
Незважаючи на те, що проблема інтенсивного випадіння волосяного покриву останнім часом поширилася на значну кількість населення, люди часто губляться та не знають, що зробити, стикаючись з нею віч-на-віч. Найчастіше вони намагаються впливати на шкіру голови за допомогою різних бальзамів та мазей, а то й зовсім сподіваються, що ігнорування патології якимось чином змусить її зникнути.
Перш ніж діагностувати у себе аномальне випадіння волосся та здійснити вояж по всіх найближчих аптеках, хаотично змітаючи з полиць упаковки з вітамінами та лікувальні шампуні, слід переконатися, що причинами раптового порідіння волосся не стала сезонність, постійний стресовий фон або ж реакція організму на неякісний кондиціонер для волосся.
Дуже важливо розрізняти фізіологічне та патологічне випадіння волосся. Фізіологічне характеризується природним оновленням волосяного покриву, коли старі волоски періодично замінюються новими. Якщо ж волосся випадає цілими пасмами або навіть клаптями, але при цьому зростання нового не спостерігається, дана ситуація є сигналом того, що слід звернутися до лікаря.
Якщо аномальне випадіння волосяного покриву почало серйозно турбувати вас, то насамперед потрібно розібратися у зовнішніх факторах, які могли вплинути на ваш організм. Необхідно проаналізувати свої щоденні звички, звичайний спосіб життя та те, що вас оточує.
Нерідко причина облисіння криється в порушеному режимі дня, неповноцінному відпочинку, щоденних конфліктах у сім'ї та на роботі, частому вживанні шкідливої їжі, надмірно забрудненому повітрі або ж багатій на хлор і феноли водопровідній воді, якою ви звикли мити голову.
Якщо початкова стадія патологічної втрати волосся збігається з покупкою нового шампуню або використанням зміцнюючої маски домашнього приготування, то найкращим рішенням буде відмова від продуктів, що спровокували випадіння, і повернення до більш звичних для вас засобів.
Першим кроком на шляху до позбавлення проблеми сильного випадіння волосся стане візит до трихолога або дерматолога. Лікар повинен підібрати найоптимальніший спосіб лікування даного захворювання. Фахівець визначить наявність аномалій і порушень у вашому організмі, більш чітко позначить, з чим пов'язане різке випадіння волосяного покриву.
У разі нестачі необхідних мікроелементів порадить найбільш дієвий вітамінно-мінеральний комплекс, призначить правильне дозування, проведе необхідні аналізи та ознайомить з безліччю варіантів рясного випадіння волосся. Разом з професіоналом, спираючись на протипоказання та індивідуальні особливості вашого організму, можна підібрати найбільш раціональний метод позбавлення від аномальної втрати волосяного покриву.
Нерідко дерматолог, обстеживши пацієнта з порушеними процесами росту волосся, може відправити його на додатковий огляд до ендокринолога або гастроентеролога. Подібна тактика, на перший погляд незрозуміла пацієнту, насправді підвищує шанси на успішну боротьбу з аномальною втратою волосяного покриву. Джерелом патологічного випадіння волосся можуть бути розлади гормонального обміну або шлунково-кишкового тракту, особливо печінки.
Неповноцінне продукування гормонів щитоподібної залози може спричинити раптове та різке випадіння волосяного покриву. Те ж саме стосується й надниркових залоз: підвищене виділення гормону адреналіну, яке провокується частими стресами та емоційним навантаженням, має шкідливий вплив на зони росту волосяних фолікулів. А надлишок чоловічих гормонів андрогенів в організмі є найчастішою причиною посиленого випадіння волосяного покриву.
Дотримання всіх порад та рекомендацій лікаря прискорить процес одужання і, безумовно, принесе більш сприятливі результати. Важливо пам'ятати, що лікування патологічної втрати волосся — це заняття довготривале, що вимагає додаткової терплячості й точності дій. Тому важливо звертати увагу на все: від кількості годин сну за добу до хімічного складу нового шампуню.
Особливо ретельно потрібно складати свій щоденний режим харчування людям, які твердо вирішили будь-що позбутися різкого аномального порідіння своїх локонів. Надмірне захоплення дієтами з низьким вмістом білка може зіграти поганий жарт зі станом вашої зачіски.
Позбавлення від зайвої ваги буде результативнішим у разі виключення з раціону шкідливої та жирної їжі, а також при регулярних заняттях спортом. Зовнішній вигляд вашого волосся значно покращиться при надходженні до організму необхідних поживних речовин разом зі здоровою їжею.
Дуже важливо звертати увагу на те, чим ми харчуємось щодня. Не зайвим буде нагадати, що їжа швидкого приготування, газована вода, смажене та солодке у великих кількостях не найкраще позначаються на загальному стані нашого організму, зокрема, на стані волосяних стрижнів та цибулин.
Їжу швидкого приготування бажано замінити гречаною та вівсяною кашами, солодку газировку — домашніми компотами та лимонадами. Замість смаженої їжі краще вживати тушковану, а солодке з успіхом можна замінити горіхами, медом, фруктами та ягодами. Корисне також буває смачним!
Шкідливі звички тому й названі шкідливими, тому що їхній вплив є згубним для всіх внутрішніх органів та систем. Куріння та часте вживання алкогольних напоїв створює цілу низку порушень у звичному функціонуванні організму, що негайно проявляється у вигляді виснаженої структури волосяного покриву та помітно поріділих пасом. Дотримання правил здорового життя послужить хорошим лікуванням та профілактикою аномального випадіння волосся.
Більшість лікарських засобів відзначається особливою агресивністю дії. Часто їхній вплив не обмежується призначенням, він може поширюватись й на інші частини тіла. Тривалий прийом антибіотиків, антидепресантів, імунодепресантів, гормональних, протизаплідних, сечогінних, седативних препаратів і навіть звичайного Аспірину може негативно впливати на роботу волосяних фолікулів, тим самим провокуючи прискорене відмирання волосяних стрижнів. В такому випадку рекомендується значно скоротити терміни прийому певних ліків.
У гонитві за густими та об'ємними локонами не треба забувати й про прості правила гігієни. В даному випадку потрібно керуватися правилом: «Моє —це тільки моє». Користуйтеся лише своїм гребінцем, забудьте про позичення даного предмета гігієни іншим і завжди майте при собі власний гребінець за необхідності. Те ж саме стосується шпильок, гумок і рушників, тому що це особисті предмети гігієни та повинні використовуватися лише однією людиною.
Прийшовши до перукарні, не забудьте попросити майстра простерилізувати інструменти у вашій присутності, тому що перукар може забути виконати всі необхідні процедури. Елементарні правила гігієни дуже важливі для красивого зовнішнього вигляду волосся, тому ними не можна нехтувати.
Завжди необхідно звертати увагу на хімічний склад косметичних засобів перед їх використанням. У складі якісних зміцнюючих шампунів у жодному разі не повинно бути силіконів, парабенів, спирту та лаурилсульфат натрію. Ці компоненти руйнівно діють на зону росту волосяних фолікулів, стоншуючи волосяні стрижні та уповільнюючи їх зростання.
Важливо пам'ятати, що призначення шампуню — це, перш за все, очищення волосся та шкіри голови. Навіть якщо на упаковці світиться барвистий напис «Зміцнюючий», це зовсім не означає, що він допоможе позбавитися проблеми патологічного випадіння волосся. Справді діючими засобами з високою результативністю є шампуні, до складу яких входить екстракт пекучого перцю, який прискорює роботу неактивних волосяних цибулин, змушуючи їх інтенсивніше виробляти волосяні стрижні.
Ефективними вважаються також шампуні з амінексилом, що зміцнює стоншене волосся, з інозитолом, який є однією з форм вітаміну B, а також з D-пантенолом, який живить та зволожує зону росту волосяних цибулин зсередини.
Під час лікування аномального випадіння волосяного покриву необхідно узгоджувати всі свої дії з лікарем, навіть якщо ви збираєтеся використовувати методи з арсеналу народної терапії. Для запобігання патологічній втраті волосся ще на початкових стадіях важливо постійно стежити за станом свого організму, періодично відвідувати лікаря та дотримуватися правил здорового життя.