Засоби проти лупи в домашніх умовах: рецепти ефективних шампунів, відварів та масок
Сучасні лікарі часто недооцінюють дієвість методів народної терапії, вважаючи, що нинішні лікарські препарати та лікувальні засоби мають набагато більш високу ефективність. Це не завжди так, оскільки синтетичні засоби проти лупи не можна назвати універсальними, найчастіше вони мають безліч різних протипоказань, а їхній склад насичений штучно створеними речовинами, дія яких не завжди добре відображається на здоров'ї організму багатьох людей.
Оскільки наш організм набагато охочіше сприймає натуральні продукти та природні речовини, боротися з лупою чудово можна засобами з народної медицини. Якщо уважно вивчити склад аптечних ліків проти лупи, у переліку інгредієнтів завжди можна помітити ефірні олії, екстракти лікувальних рослин або відвари лікувальних трав, що вказує на те, що безліч природних продуктів мають яскраво виражені протисвербіжні, протигрибкові, кератолітичні та бактерицидні властивості.
Особливу увагу на рецепти народної терапії проти лупи варто звернути вагітним та жінкам у період лактації, людям, які схильні до частих алергічних реакцій або з надчутливою шкірою та дітям до 3 років, що страждають від регулярної появи лупи на шкірному покриві голови.
Дія лікарських засобів домашнього приготування не завжди відрізняється більш м'яким впливом, ніж дія штучно створених препаратів, оскільки в складі у більшості натуральних продуктів часто є досить сильнодіючі хімічні речовини, які здатні завдати шкоди шкірному та волосяному покриву людини за відсутності необхідного дозування та при недотриманні правил використання продукту.
Лупа є відшарованою ділянкою шкірного покриву, яка складається з клітин епідермісу, що завершили цикл розвитку. Лупа виглядає як білі пластинки або лусочки на поверхні шкіри голови, іноді вона може обсипатися на плечі та предмети одягу. Найкраще з цією проблемою справляються засоби-кератолітики, які мають відмінні відлущуючі властивості.
Людям, які страждають від раптової появи лупи, не можна також забувати про належне зволоження поверхні шкірного покриву, оскільки висушена шкіра часто починає розшаровуватися, що стає причиною від'єднання її лусочок від епідермісу.
Для того щоб очистити шкіру від забруднень, що накопичилися, та відлущити відмерлі частинки епідермісу, необхідно провести пілінг шкірного покриву. Важливо пам'ятати, що скраб не повинен зачіпати волосяний покрив, оскільки його вплив може зашкодити структурі волосяного волокна.
Найбільш популярним засобом для видалення надлишків шкірного жиру та лусочок шкіри вважається вівсяний пілінг. Пластівці вівсянки необхідно перемолоти до стану порошку, а потім залити зеленим чаєм або молоком. Якщо вас турбує суха лупа, вам найкраще підійде вівсянка із зеленим чаєм, який добре тонізує поверхню епідермісу, а якщо вашою проблемою стала жирна лупа, то найкраще застосовувати вівсянку разом із молоком.
Скраб нанести на поверхню шкіри, акуратно масажуючи кінчиками пальців (зверніть увагу на те, що нігті не повинні зачіпати шкірний покрив), волосся та поверхню голови в жодному разі не можна терти. Змийте через 5 хвилин джерельною або талою водою. Також можна використовувати кип'ячену воду з додаванням бергамотової ефірної олії.
В якості пілінга також можна використовувати соляний масаж, який одночасно здатний прибрати надлишки себуму та частинки шкіри, що відшарувалися, з поверхні голови, а також інтенсифікувати приплив крові до сальних залоз і волосяних цибулин, що нормалізує діяльність сальників і вироблення шкірного сала.
Сіль можна змішати з теплою ефірною олією кипарису, щоб створити додатковий термічний ефект при масажі. Масажувати потрібно акуратно, щоб не пошкодити цілісність епідермісу. Проводити не частіше, ніж раз на тиждень.
Чудово борються із проблемою лупи сухі дріжджі. Дріжджі необхідно перемішати з жирними вершками або кефіром, нанести на шкірний покрив голови, потім обернути поліетиленом та укутати рушником. Рушник обов'язково має бути з натуральної тканини.
Ефективним засобом проти лупи вважається яблучний оцет, кислотні властивості якого розм'якшують шкірний жир на поверхні епідермісу та запобігають появі лупи. Яблучний оцет можна також використовувати в складі домашніх масок та бальзамів для ополіскування, оскільки застосування оцту в концентрованому вигляді здатне викликати опіки та алергічні реакції.
Оцет необхідно змішати з ефірною олією герані, додати 2 капсули вітаміну Е та сік алое. Використовувати перед кожним миттям голови, але не частіше 2 разів на тиждень. Після місяця застосування цієї маски необхідно зробити перерву або замінити її на ароматерапію (олійні укутування).
Добре підсушує шкірний покрив при проблемі жирної лупи біла глина, яка має тонізуючі властивості. Вона також уповільнює темпи продукування шкірного сала сальними залозами, що запобігає розмноженню грибка на поверхні шкіри. Білу глину необхідно змішати зі склянкою мінеральної води, жовтком одного курячого яйця та ефірною олією ялівцю. Застосовувати можна замість шампуню, використовувати не менш ніж 2 місяці.
Цілющі властивості обліпихи були відомі ще в давнину, і до цього дня вона залишається одним із найбільш надійних засобів у боротьбі проти лупи. Ягоди обліпихи необхідно роздавити, додати ефірної олії грейпфрута та відвар меліси. Подібна маска відмінно справляється з появою лупи вже після перших застосувань, а також добре підходить в якості профілактики розшарування поверхні епідермісу.
Настої лікувальних трав і рослин успішно застосовуються для ополіскування волосяного покриву та позбавлення лупи в домашніх умовах. Вплив цілющих рослин є досить м'яким, що дозволяє використовувати дані домашні засоби проти лупи вагітним жінкам та людям з гіперчутливим шкірним покривом. Для усунення лупи відмінно підходять відвари м'яти, ромашки, звіробою, деревію, піжми, кореня лопуха, кропиви, квітів липи, собачої кропиви, реп'яха, календули.
Рецепт позбавлення лупи за допомогою куркуми прийшов до нас з Індії. Для ефективного лікування лупи куркуму необхідно розвести з теплим молоком та втирати у шкірний покрив голови не менше 5 хвилин. Потім обернути голову рушником та змити через півгодини. Повторювати не частіше ніж 1 раз на тиждень. Зверніть увагу, що світловолосим людям краще не використовувати цей рецепт для видалення лупи, оскільки куркума здатна пофарбувати локони у жовтий відтінок.
Відмінно бореться з проблемою лупи яблучна шкірка в комбінації зі свіжими ягодами та овочами. Яблучну шкірку необхідно перетерти, додати подрібнену полуницю або огіркову кашку. Також можна додати ефірну олію розмарину або лаванди, потім нанести на шкіру голови та змити через 2 години. До шампуню можна додати порошок із таблеток аспірину, який також ефективно усуває лупу.
Ще однією популярною домашньою маскою проти лупи вважається маска з відвару шишок хмелю, лимонного соку та пива. Таку суміш можна наносити по всій довжині волосся, оскільки вона також запобігає їх випадінню та надає природного блиску. Рекомендується використовувати не частіше ніж раз на 4-5 днів протягом 2-3 місяців.
Для запобігання виникненню лупи шкірний покрив голови можна регулярно натирати соком редьки або грейпфрута. Якщо ваш організм погано сприймає цитрусові, можна замінити грейпфрутовий сік на ефірну олію авокадо.
Не забувайте також й про якість води, якою ви зазвичай миєте голову. Найкраще очищати волосся від шампуню та маски за допомогою талої або джерельної води, а якщо немає такої можливості, додавати до проточної води лимонний сік, оцет або кілька крапель лавандової олії. Хімічні властивості даних натуральних продуктів добре нейтралізують феноли та хлор у складі води з-під крана, що запобігає появі нальоту на шкірному та волосяному покриві.
Для успішного позбавлення лупи важливо розуміти, що найвищу ефективність має лікування в комплексі. Необхідно налагодити свій режим дня, щоденний раціон, обмежити кількість стресових ситуацій у повсякденному житті, а потім вже приступати до використання лікарських засобів та домашніх масок проти лупи.