Препарати для лікування свербежу (включаючи антигістамінні, місцевоанестезуючі та інші засоби)
- Що являють собою протисвербіжні препарати з антигістамінним та місцевоанестезуючим ефектом?
- Особливості впливу протисвербіжних засобів з антигістамінним та анестезуючим ефектом
- Для чого використовують протисвербіжні засоби антигістамінного та анестезуючого характеру?
- Як вибрати відповідний лікарський засіб?
Що являють собою протисвербіжні препарати з антигістамінним та місцевоанестезуючим ефектом?
Засоби протисвербіжної дії – це комбіновані лікарські препарати, які застосовуються для усунення запального синдрому, проявів алергічних реакцій, почервоніння та лущення шкірних покривів, а також для регулювання тонусу кровоносних судин та проведення анестезії при різних оперативних втручаннях.
Знеболювальна та охолоджувальна дія засобів зумовлена властивостями ментолу та м'яти у складі, які здатні впливати на холодові рецептори шкіри, змінюючи їх чутливість. Як допоміжні речовини у складі протисвербіжних та антигістамінних лікарських препаратів часто використовують пропіленгліколь, карбомер і бутилгідрокситолуол, які знижують сприйнятливість мембранних рецепторів клітин до гістаміну.
Особливості впливу протисвербіжних засобів з антигістамінним та анестезуючим ефектом
Вплив лікарських препаратів протисвербіжного характеру базується на усуненні еритеми, обмеженні поширення алергічних та запальних процесів у зовнішніх шкірних покривах, регулюванні тонусу судин шляхом зниження їх проникності та зміцнення судинної стінки, стимулювання утворення ендотеліальних клітин та підвищення їх регенеративних властивостей.
Анестезуючий ефект лікарських препаратів ґрунтується на тимчасовому блокуванні передачі нервових імпульсів від больових рецепторів до центральної нервової системи, що дозволяє безболісно проводити найбільш складні операції.
Для чого використовують протисвербіжні засоби антигістамінного та анестезуючого характеру?
Показаннями до призначення цих лікарських препаратів є сонячні, побутові та виробничі опіки, свербіж різного походження, укуси комах, кропив'янка, екзема із свербінням, різні дерматози, псоріаз, надмірне лущення та потовщення епідермісу.
Застосовуються для анестезії при різних хірургічних операціях, видаленні молочних зубів та зубного каменю, при проколах гайморової пазухи та її промиванні, при заміні трахеостомічної трубки та введенні гастродуоденального зонда.
Як вибрати відповідний лікарський засіб?
Противозудні антигістамінні ліки розробляються у формі бальзамів, мазей, гелів, емульсій, розчинів та кремів. Використовуються як препарати локального застосування безпосередньо на уражену область шкіри, що говорить про більш м'який характер впливу лікарських засобів, невеликий діапазон обмежень та протипоказань.