Як позбутися лупи: ефективні способи усунення
З часом проблема регулярної появи лупи серед населення посилилася, що пов'язано не тільки з розвитком внутрішніх захворювань та виникненням осередків інфекцій, але й також з неправильним способом життя, який став для нас звичним. З кожним роком зростаючі обсяги роботи та домашніх справ, навчання, яке займає майже весь вільний час, збільшена кількість стресових ситуацій, з якими ми стикаємося щодня, обмеження годин відпочинку, порушений режим харчування через відсутність особистого часу, а також нехтування правилами догляду за собою та навколишнім середовищем створюють оптимальні умови для виникнення більшості захворювань, патологій та аномалій, у тому числі й для появи лупи.
Лупа є омертвілими частинками зовнішніх шарів шкірного покриву, які складаються зі шкірних клітин, що передчасно завершили свій цикл розвитку. У нормі відлущення поверхні епідермісу відбувається постійно та залишається зовсім непомітним для неозброєного ока. Якщо відлущування шкірного покриву почало серйозно вас турбувати, а білі лусочки пластинчастої форми регулярно залишаються на вашому волоссі, плечах і предметах гардеробу, це серйозна нагода задуматися про те, що спричинило прискорене відмирання кератиноцитів, які зазвичай не виявляють своєї присутності.
Проблема виникнення лупи може лежати набагато глибше, ніж прийнято вважати. Оскільки більшість засобів покликані боротися з появою лупи, тобто усувати симптоми, ефект від їх використання не буде тривалим. Якщо ви маєте намір позбутися лупи на довгостроковий період, а то й зовсім забути про існування цієї проблеми назавжди, вам доведеться почати усунення білих лусочок з візиту до дерматолога.
Дерматологи часто направляють своїх пацієнтів до гастроентеролога або ендокринолога, і подібні рішення насправді вказують на те, що лікар добре проінформований про зв'язок дерматологічних проблем із впливом інших органів та систем. Розлади в роботі шлунково-кишкового тракту часто зачіпають прилеглі системи вісцеральних органів і поширюються на організм цілою низкою симптомів та ознак. Поява лупи може бути для нас сигналом лиха, яким організм буде закликати нас допомогти йому в усуненні проблем у роботі травної системи.
Лікар-гастроентеролог проведе опитування та огляд пацієнта, візьме аналізи для перевірки наявності патологій в організмі, проведе необхідну діагностику, ефективно виявить причину та порадить найбільш оптимальний шлях її усунення. Після виявлення та результативного видалення першопричин проблема лупи зникне. Лікарі наполягають на лікуванні причин, а не ознак, оскільки позбавлення від коренів проблеми дає набагато триваліший ефект від лікування та заодно усуває симптоми захворювання, що завдали чималих клопотів, дозволяючи досягти більш успішного результату.
Оскільки проблема виникнення білих або жовтих пластинок лупи часто може бути пов'язана зі збоями в ритмі роботи сальних залоз або зміною звичного гормонального фону людини, лікар-ендокринолог також може розглядати появу лупи як характерний симптом патології, що причаїлася в організмі. Для більш результативного виявлення джерела аномалії фахівець може провести аналіз крові на вміст та якість гормонів, що допоможе точно визначити, чи є гормональний дисбаланс організму єдиним фактором виникнення білих лусочок.
Не виключено, що постійний психоемоційний фон, викликаний безліччю стресів, яких не уникнути ні вдома, ні на роботі, став причиною передчасного завершення життєвого циклу клітин шкіри, які склеїлися одна з одною та утворили відлущену пластинку шкірного покриву. Фахівці наполегливо радять вчитися справлятися з конфліктними ситуаціями та тримати їх під контролем, оскільки виникнення лупи, що супроводжує різкий сплеск негативних емоцій, є далеко не найжахливішою проблемою, з якою згодом можна мати справу. Неврологічні розлади та психічні хвороби також починаються з безневинних сварок та дрібних, але регулярних конфліктів.
Після того, як головні причини були ефективно виявлені, і лікар розробив найбільш оптимальний спосіб їх лікування, необхідно зайнятися вторинними симптомами, тобто безпосередньо усуненням лупи. Починати завжди необхідно із загального лікування, яке одночасно є основними принципами профілактики, тобто підходить як для людей, що страждають від регулярної появи лупи, так і для тих, хто бажає запобігти її виникненню.
Насамперед необхідно налагодити свій режим сну. Гормон мелатонін, який виробляється в нічний час, позитивно впливає на стан нашого шкірного покриву та забезпечує оптимальну роботу клітин шкіри, що якнайкраще позначається на нашому зовнішньому вигляді. Найбільш інтенсивно мелатонін секретується від 22:00 до 00:00, тому цей час щодня необхідно присвячувати спокійному сну та відпочинку.
Перегляньте свій щоденний раціон. Напевно виявиться, що в його переліку є багато солоної, смаженої, жирної та гострої їжі, газованої води, фастфуд, хлібобулочні вироби та багато солодощів. Наш організм сприймає подібну їжу як стрес для себе, що стає поштовхом до зміни його звичайної діяльності на прискорену роботу за стресових ситуацій. Ресурси організму мобілізуються, намагаючись позбутися високої концентрації синтетичних і шкідливих продуктів, що призводить до того, що сальні залози, клітини шкіри та волосяні фолікули не отримують достатньої кількості вітамінів, мінералів і мікроелементів.
Діяльність сальників та волосяних цибулин збивається зі звичного темпу, цикл життя кератиноцитів з 21-29 днів скорочується до 7-10, що зовні проявляється появою лупи на волосяному та шкірному покриві. Включіть до повсякденного раціону варену та тушковану їжу, овочі та фрукти, зелень, чорнослив, хліб грубого помелу, квасолю та баклажани, сливи, помідори, мигдаль, волоський горіх, курагу та родзинки, а також нежирне м'ясо риби чи птиці.
Регулярно будьте на свіжому повітрі, дозволяючи своїй шкірі та волоссю отримати необхідну дозу сонячного ультрафіолету. Важливо не перестаратися, оскільки тривале перебування під прямим сонячним промінням негативно позначається на стані нашої шкіри та локонів. Підбирайте засоби догляду за шкірою та пасмами відповідно до їхнього типу. Важливо пам'ятати, що шампунь для волосся підбирається під тип шкіри, а бальзам для волосся — під тип волосяного покриву. Зверніть увагу на шампуні проти лупи, у складі яких є саліцилова кислота, цинк піритіон, дьоготь, сульфід селену, сірка та кератолітики.
Фахівці рекомендують людям, які страждають від регулярної появи пластинчастих лусочок лупи на шкірі, використовувати такі засоби, як Нізорал, Сульсена, Фрідерм Цинк, Фрідерм Дьоготь, Дермазол та Октопірокс курсом в 1-1,5 місяці. Шампуні не призначені для регулярного застосування, тому після ефективного усунення лупи їх необхідно замінити на засіб нейтрального впливу, який не має таких активних компонентів у складі.
Так як поява лупи свідчить про те, що шкірний покрив голови потребує додаткового зволоження, лікарі радять застосовувати розчини ефірних та базових олій у співвідношенні 1:3 і втирати їх подушечками пальців у шкіру голови. Ароматичні олії завжди необхідно розбавляти, оскільки підвищена концентрація ефірних олій здатна викликати хімічні опіки верхнього шару шкіри.
Сушіть волосся природним шляхом, не використовуйте фен, плойку, стайлер або праску. Дані прилади мають високий ступінь термічної дії, вони висушують епідерміс і прибирають вологу з волосяного покриву, роблячи локони тьмяними, ламкими та сухими. Для більш м'якого лікування лупи іноді застосовують гідролати — трав'яні ароматичні води, які мають відмінні протизапальні та заспокійливі властивості. Найбільш популярними вважаються гідролати ромашки, лаванди та звіробою.
Пам'ятайте, що для дійсно ефективного лікування лупи в першу чергу необхідно звернутися до лікаря. Завжди важливо спочатку боротися з першопричинами, оскільки є великий шанс того, що симптоми після результативного усунення джерела проблеми зникнуть самі по собі. Регулярне дотримання правил здорового життя стане добрим помічником у боротьбі проти безлічі патологій.