Лікування патологічного випадіння волосся народними засобами
Аномальне випадіння волосся не поділяє людей за віком чи статтю, за ступенем успішності на роботі або за розміром доходів. Ця патологія вражає людей молодого та похилого віку, жінок та чоловіків, незалежно від їх соціального статусу. Вітрини аптек рясніють різними сучасними комплексами для лікування інтенсивного випадіння волосся, а реклами вузькоспеціалізованих клінік пропонують безліч процедур відновлення волосяного покриву.
Найчастіше всі сучасні засоби від сильного випадіння волосся не відрізняються доступними цінами, але бажання відновити колишню густоту шевелюри і виглядати привабливо переважає над схильністю економити. Однак, на допомогу людям, які страждають від різкого випадіння волосся, приходять рецепти народної медицини, які передавалися з покоління до покоління.
З плюсів народних методів від аномальної втрати волосся можна відзначити їх невибагливість у використанні. Якщо ви користуєтесь ще будь-якими засобами для догляду за волосяним покривом, навряд чи вони будуть несумісними між собою. Алергенність кожного природного продукту можна перевірити на собі без особливої шкоди здоров'ю, тоді як алергічні реакції на таблетки, лікувальні процедури та бальзами можуть відрізнятися особливо важкими наслідками для нашого організму.
Вплив природних масок домашнього приготування зазвичай характеризується м'якістю і водночас результативністю дії. Лікарські препарати з арсеналу традиційної медицини (особливо для внутрішнього застосування) іноді мають досить агресивний вплив на наш організм і можуть негативно діяти на інші органи та системи.
Методи народної терапії не підходять тим, хто не має вільного часу для приготування засобів для догляду за волосяним покривом та шкірою голови в домашніх умовах, а також для тих, хто хоче бачити бажаний результат вже після першого застосування. І лікарські препарати, і цілющі маски дадуть кращий ефект при тривалому використанні, тому швидких змін на краще не варто чекати в жодному разі.
Народна терапія рясніє лікувальними масками з підручних компонентів, настоями та відварами цілющих трав, безліччю мазей і кремів, які з легкістю можна приготувати вдома, при цьому не маючи жодних спеціальних знань чи умінь.
Особливої популярності у любителів домашнього догляду за волосяним покровом набувають реп'ях та кропива. Їх сприятливий вплив базується на глибокому очищенні волосяних стрижнів і шкіри голови без шкідливого втручання у функціонування волосяних фолікулів. Тому відвари цих рослин широко використовуються для запобігання аномальній втраті волосся.
Корінь або листя рослин потрібно залити гарячою водою, дати їм трохи поваритись, потім процідити і готовий настій використовувати для змивання шампуню замість води з-під крана. Також частини рослин можна подрібнити або натерти на тертці. Здобути з них сік, для зменшення концентрації додати таку ж кількість води і використовувати втираючи подушечками пальців у шкіру голови.
Важливо робити це акуратно, щоб не зачепити нігтями зони росту волосяних цибулин. Втирання соку можна з успіхом поєднати з масажем голови. Ця процедура прискорить роботу волосяних фолікулів та допоможе «розбудити» волосяні цибулини, які перебувають у фазі спокою.
Рецепт домашньої маски для волосяного покриву з імбиру, який був відомий ще за часів індійських принцес, які стежили за своїм зовнішнім виглядом, дійшов і до наших днів. У його складі є комплекс корисних для росту волосся глікозидів і різні ефірні олії, що пом'якшують волосяні стрижні.
Купити імбир або його корінь можна в будь-якій аптеці, це широкодоступний засіб. Його можна використовувати у вигляді соку, втираючи в шкіру навколо волосяних цибулин, а також можна подрібнити, додати масло виноградних кісточок, кефір та використовувати як домашню маску. Повторювати бажано не частіше 2-х разів на тиждень.
Відмінні цілющі властивості при патологічному випадінні волосся проявляють дріжджі. Це природна скарбничка групи вітамінів В, які сприятливо впливають на стан волосяних цибулин, живлячи і насичуючи їх корисними мінералами зсередини.
Дріжджі зазвичай розводять у теплому молоці, залишають у місці, яке недоступне прямим сонячним променям, а потім додають яєчний жовток із розтопленим медом. Маску краще поступово розподілити по всій довжині волосся, а залишки акуратно втерти в шкірний покрив голови. При регулярному використанні волосся набуває більш насиченого відтінку, а також менше січеться і краще переносить несприятливі фактори зовнішнього середовища.
Любителі народної медицини часто радять тим, у кого спостерігається інтенсивне випадіння волосся, випробувати на собі муміє. Це гірська смола, яка чудово справляється з різними проблемами волосяного покриву: відмінно запобігає появі подразнень на шкірі голови, дезінфікує волосяні стрижні, а також стимулює кровообіг у волосяних цибулинах, благотворно впливаючи на їх режим роботи.
Найчастіше муміє можна знайти у формі пігулок. Зазвичай їх додають у шампуні в подрібненому вигляді або можуть розтерти в порошок, додати масло персикових кісточок, відвар ромашки і використовувати як маску домашнього приготування. Цей рецепт особливо рекомендується власникам жирного волосся.
Також серед народних фаворитів у боротьбі з аномальною втратою волосся можна відзначити кору дуба. Вона має ранозагоювальні та очищаючі властивості, активізує «поснулі» волосяні цибулини і стимулює ріст волосяного покриву. Найбільш ефективною формою використання кори дуба є її відвар разом із цибульним соком та оливковою олією. Повторювати бажано через один раз, чергуючи її з іншими домашніми масками для волосся.
Найбільш жваві дискусії ведуться навколо лікувальних властивостей звичайного господарського мила. Воно дійсно успішно використовувалося ще нашими бабусями для придбання тривалого обсягу зачіски. Але склад того господарського мила, яким вони користувалися, значно відрізняється від складу сучасного мила.
Тим не менш, красуні і в наші часи успішно застосовують господарське мило замість шампуню, запевняючи, що воно робить волосся більш гладким і слухняним, а також має бактерицидні властивості. Протипоказань не спостерігається, проте господарське мило не рекомендується використовувати власникам сухого волосся.
Ще одним надійним засобом у боротьбі проти патологічної втрати волосся є чорний кмин. Його дію перевірили на собі багато людей, які страждають на облисіння. Особливо хороший результат відзначився при додаванні масла кмину у всілякі домашні маски.
Також можна використовувати насіння кмину, попередньо подрібнивши їх і додавши у маску безбарвної хни з касторовим маслом. Для досягнення кращого ефекту бажано укутати голову хусткою або рушником і тримати маску на голові не менше півгодини.
Високою результативністю дії після застосування перших 2-3 масок відрізняються шишки хмелю. Їхній настій ефективно зміцнює волосяні кутикули, надає волоссю здорового сяйва і успішно бореться з підвищеним продукуванням шкірного сала. Тому шкірний покрив голови після застосування відвару рідше жирніє.
Найкраще використовувати настоянку хмелю в комплексі з різними трав'яними відварами, наприклад, з відваром ромашки, хвоща та м'яти. Настій можна використовувати як ополіскувач і промивати їм волосся після застосування шампуню замість проточної води. Трав'яні настойки самі по собі досить ефективно борються з проблемою раптового випадіння волосся, пом'якшуючи його та зміцнюючи волосяні стрижні.
Особливо для домашнього використання рекомендуються відвари календули, лаванди, розмарину, лаврового листа, звіробою, жасмину, кропиви, кореня лепехи, ромашки і навіть чаю (головне, щоб він був якісним і не містив хімічних добавок).
Останнім часом домашні цілителі дуже активно використовують настоянку японської софори проти аномальної втрати волосся. Ця рослина родом зі Східної Азії відрізняється протизапальними та зміцнюючими властивостями, захищає волосся від підвищеної ламкості та надає їм більш живого вигляду. Настоянку краще розвести водою, щоб на шкірному покриві не виникало хімічних опіків, і використовувати перед кожним миттям голови.
Слід пам'ятати, що найбільш результативним лікуванням аномального випадіння волосся є комплексне лікування, яке включає проведення необхідних процедур, прийом лікарських препаратів і використання засобів народної терапії.
Народні методи можна використовувати більш часто, оскільки їхній вплив, на відміну від штучних ліків, проявляється поступово і не відрізняється такою високою інтенсивністю. Крім того, можна не побоюватися за хімічний склад засобів домашнього приготування, оскільки інгредієнти для масок та настоянок ми вибираємо власноруч.