Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології
- Що являють собою протимікробні антисептичні засоби, які застосовуються в гінекології?
- Особливості дії антисептичних протимікробних препаратів, що застосовуються в гінекології
- Для чого використовують протимікробні антисептичні засоби в гінекології?
- Як вибрати підходящий протимікробний антисептичний засіб?
Що являють собою протимікробні антисептичні засоби, які застосовуються в гінекології?
Антимікробні засоби з дезінфікуючими властивостями, що застосовуються в гінекології – це комплексні лікарські препарати, які використовуються в системній та комбінованій терапії. Мають антибактеріальний, противірусний і антигрибковий ефект, часто містять непатогенні бактерії, які складають здорову мікрофлору жіночих статевих органів і шляхів.
До складу протимікробних антисептичних препаратів для жіночого здоров’я включають антибіотики з групи лінкозамідів, а також метронідазол, кліндаміцин і міконазол.
Особливості дії антисептичних протимікробних препаратів, що застосовуються в гінекології
Протимікробні засоби для жіночого здоров’я мають бактеріостатичні властивості, здатні пригнічувати розмноження патогенних клітин за рахунок блокування синтезу білку в рибосомах шкідливих клітин. Непатогенні бактерії у складі ліків доповнюють нормальну мікрофлору піхви, дозволяючи більш ефективно боротися з вірусами та грибками, створюють необхідний рівень кислотності середовища, який є несприятливим для розмноження вірулентних клітин.
Протимікробні препарати використовуються при зниженій резистентності організму до впливу хвороботворних бактерій та грибкових клітин, здатні посилювати імунний захист організму й більш результативно усувати інфекційні захворювання, що виникли. Також використовуються в якості профілактичних засобів.
Для чого використовують протимікробні антисептичні засоби в гінекології?
Лікарі призначають антимікробні препарати при лямбліозі, харчовій токсикоінфекції, паратифі, кандидозах слизової оболонки жіночих статевих органів, трихомонадному кольпіті, бацилярній дизентерії, вірусних інфекціях, викликаних вірусом папіломи людини, амебіазі, різноманітних венеричних захворюваннях. Можуть використовуватися для профілактики виникнення інфекцій при дрібних порізах, опіках і саднах, а також при хірургічних втручаннях.
Як вибрати підходящий протимікробний антисептичний засіб?
Антимікробні препарати для жіночого здоров’я випускаються в формі таблеток, капсул, ампул, кремів, супозиторіїв і гелів. Форму випуску зазвичай призначає лікар, спираючись на індивідуальні характеристики організму пацієнта, а також на вид терапії (системної чи комбінованої), в якій буде використовуватися засіб.