Антитромботичні засоби
- Що являють собою антитромботичні препарати?
- Особливості дії антитромботичних препаратів
- Як використовують антитромботичні препарати?
- Як вибрати підходящий антитромботичний препарат?
Що являють собою антитромботичні препарати?
Антитромботичні засоби – це комбіновані лікарські речовини, які протидіють згортанню крові, залучаючи при цьому різноманітні механізми, наприклад, запобігання утворенню кров’яного згустку і його розсмоктування. Антитромботичні препарати підрозділяють на декілька груп: антикоагулянти, антиагреганти і фібринолітики.
У складі антитромботичних медикаментів є багато активних речовин, наприклад, стрептокіназа, ацетилсаліцилова кислота, стрептодорназа, фібринолізин і натрій цитрат, які мають антикоагулянтний і протизапальний ефект.
Особливості дії антитромботичних препаратів
Антитромботичні засоби мають судинорозширювальний вплив, стимулюють формування та розвиток тучних клітин, а також синтез гістаміну та інтерлейкінів, які підвищують проникність кровоносних судин. Антитромботичні препарати протидіють агрегації тромбоцитів, зменшуючи їхню кількість в крові і зупиняючи їхнє утворення в червоному кістковому мозку.
Лікарські антитромботичні речовини зменшують артеріальний тиск, змінюють склад міжклітинної речовини сполучної тканини, регулюють гематотканинний бар’єр, стимулюють секрецію плазміну, який розчиняє кров’яні згустки і відновлює кровотік, порушують вироблення імуноглобулінів Т- і В-лімфоцитами.
Як використовують антитромботичні препарати?
Лікарі призначають лікарські антитромботичні засоби при патології периферичних судин, закупорці кровоносної судини тромбом, гострій нирковій недостатності і гострому інфаркті міокарда, коронарному синдромі, ураженні серцевих клапанів, гострій дихальній недостатності, стабільній і нестабільній стенокардії та критичній ішемії кінцівок.
Показаннями для застосування антитромботичних ліків є синдром Рейно, хвороба Бюргера, артеріальна гіпертензія, запальні процеси в малому тазу, цукровий діабет, серцева недостатність, атеросклероз, гостра тромбоемболія легеневої артерії і гострий тромбоз глибоких вен. Також дані ліки використовуються при тривалих фізичних навантаженнях і для профілактики виникнення інсульту та системної емболії.
Як вибрати підходящий антитромботичний препарат?
Антитромботичні засоби виготовляються в формі таблеток, капсул, розчинів, супозиторіїв і ампул.
Вид ліків і найбільш підходящу форму випуску зазвичай призначає лікар.