Боротьба з облисінням: у пошуках надійного засобу
Сучасна медицина давно відмовилася від думки, що облисіння потрібно ідентифікувати як невиліковне захворювання і почала активно шукати способи вирішення цієї наболілої проблеми. Те, що на даний момент патологічне випадання волосся є прогресуючим серед людей усіх статей та віку – це факт.
На щастя, професійні фахівці, зацікавлені у питаннях боротьби з облисінням, на сьогоднішній день можуть пред’явити вражаючий комплекс методів та засобів лікування даного захворювання. На фармацевтичному ринку ведуть конкурентну боротьбу за найбільш результативний засіб для позбавлення від небажаного випадання волосся безліч компаній та провізорських фірм. Але як визначити, чи дійсно розробник методу або ліків поставив собі за мету вилікувати споживача, або ж це черговий прийом, який не має під собою медичної підстави?
Насамперед, необхідно одразу роз'яснити, що ніякий засіб за своєю ефективністю не зрівняється з поєднанням у комплексному лікуванні лікарських препаратів зовнішнього та внутрішнього застосування, процедур відновлення шкірного покриву голови та необхідних заходів профілактики. Проте лікарі пропонують широкий вибір засобів будь-якого типу для лікування аномального випадання волосся.
Насамперед, боротьба з цим захворюванням включає кілька етапів. Першим з них є розпізнавання первинних ознак та симптомів патологічного випадання волосся. Другий включає консультацію вузькоспеціалізованого дерматолога або трихолога і встановлення діагнозу. Третій етап базується на складанні необхідного лікування разом із обов'язковими правилами профілактики.
Часто люди, яким поставлено невтішний діагноз «облисіння», вважають, що вже пізно вдаватися до заходів профілактики і всі ресурси слід кинути на безпосереднє лікування волосяного покриву голови. Насправді ж профілактика ніколи не буде зайвою. Елементарні правила допоможуть швидше зупинити випадання волосся, а в деяких випадках дадуть можливість відновити колишню інтенсивність росту волосяного покриву.
Діагностика патологічного випадання волосся у вузькоспеціалізованих клініках передбачає проведення трихоскопії та біохімічного аналізу волосся. Трихоскопія має на увазі вивчення шкірного покриву голови мікрокамерами, які точно і безпомилково фіксують стан шкіри та волосяних цибулин у місцях облисіння. Біохімічний аналіз волосся дозволяє визначити кількість вітамінів та мікроелементів, що містяться в ньому, допоможе встановити причину порушеного функціонування волосяних цибулин.
З існуючих засобів боротьби з небажаним облисінням найрезультативнішим є трансплантація волосяного покриву. Є два види: пересадка цілої ділянки шкіри з волосяними цибулинами з потиличної частини голови та окрема пересадка кожної цибулини.
Перший спосіб є прийнятним для більшості людей, однак він також має деякі негативні наслідки: на потиличній долі залишається досить помітний рубець від трансплантації, і немає жодних гарантій, що шкіра голови навколо трансплантату не почне лисіти знову.
Другий спосіб дорожчий і не завжди підходить деякім людям, що пов'язано з індивідуальними особливостями їхнього організму. Як побічний ефект іноді спостерігається алергічна реакція, а сам трансплантат може не прижитися.
Одним із способів, який швидше приховує симптоми, ніж лікує різні види облисіння, є поєднання (переплетіння) нейлонових ниток із залишками волосся. Сучасні методики дозволяють максимально адаптувати нейлонові нитки до кольору та типу природного волосся, але дана процедура має досить нетривалий ефект.
З арсеналу терапевтичних процедур трихологи пропонують лазерну активізацію волосяних цибулин та опромінення шкіри голови ультрафіолетовими променями. Знову ж таки, кожна людина сприймає такі заходи лікування по-різному.
Іноді організм може розцінити ці процедури як додаткове навантаження. Як наслідок, аномальне випадання волосся лише посилюється, хоча більш ніж у 60% випадків результат позитивний. Але очікувати блискучих результатів після проведення 2-3 процедур немає сенсу: дана методика лікування задля посилення ефекту вимагає постійного повторення.
Широку популярність у професійних фахівців та звичайних споживачів вже давно завоювали два лікарські препарати: засіб для зовнішнього застосування Міноксидил та стабілізатор продукування та активності гормонів Фінастерид.
Міноксидил завдяки комплексу біологічно активних речовин має судинорозширюючу дію на мікроциркуляцію крові в шкірі голови, таким чином активізуючи роботу волосяних цибулин та відновлюючи нормальне зростання волосся.
Фінастерид регулює вироблення чоловічого статевого гормону тестостерону, який може негативно впливати на фізіологію волосяних цибулин. Така виняткова сприйнятливість цибулин до андрогенних гормонів пояснюється генетичною схильністю.
Фінастерид суворо не рекомендується приймати жінкам, оскільки цей препарат може спричинити непоправні порушення у роботі ендокринної системи. Обидва засоби мають істотний недолік – після припинення використання їх дія зупиняється і рясне випадання волосся негайно відновлюється.
З найбільш лагідних і загальнодоступних способів лікування та запобігання аномальному випаданню волосся лікарі часто призначають вітамінотерапію. Будь-який вид облисіння так чи інакше пов'язаний з незбалансованим обміном речовин в організмі, тому суть терапії полягає у достатньому прийомі вітамінів у вигляді окремих препаратів та разом із корисною їжею.
Не варто покладатися лише на прийом вітамінів у вигляді таблеток та капсул. Наш організм більш природно та охоче сприймає вітаміни разом з їжею, в якій вони містяться, а відповідно, засвоює їх краще та швидше.
Психологічна фармакологія досить добре вивчила проблеми споживачів та обрала ефективні напрямки для зупинки патологічного випадання волосся. На жаль, панацеї поки що не існує, і розробок засобу від облисіння зі стовідсотковою результативністю найближчим часом не передбачається.
Тому кожна людина, яка страждає на облисіння, може вивчити плюси і мінуси всіх наявних рецептів від аномального випадання волосся і разом з лікарем підібрати для себе найбільш підходящий.
Які засоби від облисіння потрібно обирати чоловікам?
Основна проблема облисіння у чоловіків криється в значної сприйнятливості волосяних цибулин до чоловічих статевих гормонів. Особливість ця генетична, її не можна повністю позбутися, можна лише штучно вплинути на тимчасовий стан цибулин.
Це можна здійснити різними способами: застосовувати препарати, які посилюють кровообіг у шкірі навколо волосяних цибулин, а також засоби, які мінімізують вироблення статевих гормонів та зменшують їхню активність. Іноді лікарі можуть призначати ліки, які захищають волосяні цибулини від негативного зовнішнього впливу і змушують цибулини, що тимчасово не функціонують, відновити свою роботу.
Важливо розуміти, що необхідно створити сприятливі умови для нормального росту волосся. Потрібно підтримувати здоров'я організму, детально дотримуватися всіх порад фахівця, їсти збагачену вітамінами та мінералами їжу, регулярно гуляти на свіжому повітрі і спати не менше 8 годин на добу.
Такі прості правила здорового життя часто видаються людям важко здійсненими, але на шляху до здорового волосся і шкіри голови ці пункти не можна оминати.
Засоби від облисіння у жінок
Засоби від жіночого облисіння скоріше спрямовані на лікування головної причини захворювання, оскільки зазвичай після усунення патології випадання волосся зупиняється. Відсоток жінок, які страждають на облисіння, значно менший, ніж відсоток чоловіків, що лисіють. Симптоматика патологічного випадання волосся у чоловіків та жінок відрізняється, що пояснюється відмінностями у фізіології їх організмів.
Нерідко аномальне випадання волосся у жінок пов'язане із сезонністю. Періоди осені та зими характеризуються зниженою кількістю сонячного ультрафіолету та недостатнім вмістом вітамінів в організмі та їжі, що нерідко призводить до порідіння та ослаблення волосся. Особливість не дарма названа сезонною: по завершенню даних періодів припиняється витончення волосся і відновлюється його нормальне зростання.
Найпоширенішими причинами жіночого облисіння є вагітність, недотримання режиму сну, неакуратний догляд за волоссям, дієта з низьким вмістом білків, різні захворювання. У зв'язку з цим погіршується забезпечення волосяних цибулин поживними речовинами, спостерігається пригнічення їх внутрішнього стану, а саме волосся втрачає колишню густоту. Лікування базується на основі першопричин: якщо усунути джерело патології, волосся досить швидко прийде в норму.
Навіть при встановленні діагнозу облисіння не варто припиняти слідувати простим правилам профілактики. Для здорового зовнішнього вигляду жінкам необхідно висипатися, ретельно доглядати за здоров'ям власного волосся, забути про штучне фарбування та хімічне укладання і пам'ятати, що різноманітний раціон – це ключ до привабливого вигляду, оскільки прийом різноманітної їжі включає також надходження більшої кількості вітамінів.
Фармацевтичні компанії чудово обізнані про те, що люди готові вжити практично будь-яких заходів щодо відновлення густої зачіски у разі встановлення діагнозу облисіння, тому можуть запропонувати споживачеві недійові засоби, видаючи їх за результативні. Дуже важливо правильно розібратися, які методи та способи лікування дійсно є ефективними, і тоді при дотриманні всіх необхідних умов проблема облисіння може залишитися в минулому.