Народні рецепти проти лупи: позбавляємося в домашніх умовах
Лупа аж ніяк не є проблемою, яка виникла в 21 столітті, оскільки білі частинки шкіри, що обсипаються на плечі та предмети гардеробу, завдавали чимало клопоту ще нашим бабусям та дідусям. На сьогоднішній день відомо безліч способів боротьби з прискореним відмиранням шкірних клітин, а також синтетичних засобів, які гарантують повне звільнення від лупи вже після кількох застосувань.
Сучасні методи видалення білих лусочок стали відомі нашим лікарям порівняно недавно, а шампуні, бальзами та креми від лупи, що ефективно діють, з'явилися на фармацевтичному ринку набагато пізніше того, як проблема стала актуальною та досить поширеною.
Тим не менш, нашим предкам було добре відомо, як позбутися набридливих білих пластинок на шкірному покриві та повернути собі бездоганний зовнішній вигляд. Народна терапія може похвалитися великою кількістю різноманітних рецептів масок, кремів, мазей, відварів і бальзамів, що ефективно усувають не тільки лупу, але ще й супутні їй ознаки, такі як свербіж, запальні процеси, червоні та пігментні плями, гнійники та навіть фурункули.
Оскільки медицина минулих століть майже повністю базувалася на застосуванні природних компонентів і натуральних продуктів, нашим прабатькам доводилося виходити з того, що було під рукою. Та деякі з цих рецептів виявилися дійсно дуже дієвими у боротьбі з частинками шкірного покриву, що відшарувались.
Відразу необхідно з'ясувати, що природні інгредієнти не завжди мають більш м'який вплив, ніж штучно створені препарати проти лупи, оскільки безліч трав і соків рослин мають дуже агресивні компоненти у складі, які при неправильному використанні можуть викликати хімічні опіки та алергічні реакції.
У складі синтетично створених засобів від лупи часто можна знайти натуральні складові, які є головним активним компонентом препарату, що вказує на те, що до застосування народних рецептів необхідно підходити з не меншою відповідальністю, ніж до використання аптечних шампунів, кремів та масок.
Перш ніж самостійно комбінувати натуральні інгредієнти в одному засобі проти лупи, необхідно переконатися, що ваш організм не має протипоказань до цих складових і що вони не здатні викликати у вас алергічну реакцію. Якщо застосування засобу, створеного в домашніх умовах, викликає сильний свербіж, печіння та появу червоних плям, суміш необхідно змити та спробувати щось інше, але вже з іншими компонентами у складі.
Необхідно також переконатися, що продукти у складі домашньої маски, крему або шампуню не мають взаємних інгібіторних властивостей, тобто не пригнічують і доповнюють ефективну дію один одного. У разі з'єднання в одному складі компонентів, які послаблюють дію один одного, від застосування цього засобу не буде жодної користі.
Надзвичайно корисними при виникненні лупи вважаються відвари лікарських трав, таких як ромашка, чистотіл та кропива. Відвари не повинні бути концентрованими, перед застосуванням їх необхідно процідити та залишити в темному місці на добу, потім акуратно втирати подушечками пальців у шкірний покрив голови масажними рухами. Масаж є додатковою профілактикою появи лупи, тому що посилює приплив крові до сальних залоз, нормалізуючи їхню діяльність та регулюючи виділення шкірного жиру на поверхню епідермісу.
До відвару трав можна додавати розм'якшений чорний хліб і сік алое, які добре зволожують зовнішній шар шкіри та живлять епідерміс корисними мінералами та мікроелементами. Крім того, така маска здатна очищати шкірний покрив від скупчення пилу та забруднень, тому після регулярного використання даного народного рецепту шкіра голови рідше стає жирною.
Ефірні олії є відмінними помічниками у боротьбі з лупою, оскільки найчастіше лупа є результатом постійного висушення шкірного покриву голови. Зволоження епідермісу має бути основним завданням, на яке необхідно звернути увагу всім людям, що страждають від систематичної появи лупи.
Ароматичні олії є природними речовинами досить сильної хімічної природи, неправильне застосування яких може спричинити порушення цілісності покривних тканин, а також появу прищиків і гнійників. Ефірні олії завжди потрібно розбавляти базовими оліями у співвідношенні 1:3, щоб трохи нейтралізувати їхню агресивну дію. У дозованих кількостях аромаолії добре живлять і зволожують поверхню шкіри голови, не забиваючи пори та не порушуючи метаболічних процесів усередині епідермісу.
Найбільш результативними ефірними оліями для видалення лупи визнані олія чайного дерева, лаванди, виноградних кісточок та кокосова олія. Якщо розбавити дані аромаолії оливковою, реп'яховою або касторовою олією, можна отримати природну суміш достатньої сили, щоб усунути небажані білі лусочки з голови та локонів, не пошкодивши шкірний покрив і не порушивши його цілісність.
До суміші ароматичних та базових масел також можна додати кефір. Таку маску необхідно тримати на голові не менше ніж 40 хвилин, потім змити теплою водою з додаванням оцту або лимонного соку. Застосовувати рекомендується 2 рази на тиждень не менше місяця, потім необхідно зробити перерву або замінити використання ефірних олій проти лупи іншими народними засобами.
Дуже поширеним способом для ефективного видалення лупи на тривалий період вважається дігтярне мило, у складі якого є активні компоненти протигрибкового характеру, а також інгредієнти, що зменшують осередок запалення та знижують ризик подальшої появи алергічних реакцій.
Мило можна використовувати замість звичайного шампуню для миття голови, проте після намилювання необхідно почекати 5-10 хвилин, щоб активні речовини піни встигли подіяти. Потім змити талою або джерельною водою, а якщо немає такої можливості, необхідно прокип'ятити проточну воду та додати туди краплю лавандової олії.
Відлущування зовнішнього шкірного покриву можна проводити за допомогою солі, яка часто є основним компонентом безлічі домашніх скрабів. Для цього необхідно змішати крупинки солі з тертою цибулею та рідким медом. Мед не повинен бути занадто гарячим, а цибулю можна замінити перетертою шкіркою грейпфрута або лимона.
Акуратно втирати пальцями в шкіру голови, намагаючись сильно не зачіпати волосяний покрив, щоб уникнути його відлущування. Маску не можна розподіляти по всій довжині волосся, необхідно впливати лише на ті ділянки, які найбільш схильні до частої появи лупи.
Оцет також можна використовувати у разі раптової появи лупи, оскільки його кислотні властивості добре розчиняють себум, що скупчився на шкірному покриві голови, забиває пори та не дає кисню безперешкодно проникати в нижні шари епідермісу. Оцет завжди необхідно розбавляти, оскільки він здатний викликати хімічні опіки шкірного покриву.
Найкраще використовувати оцет у складі масок домашнього приготування. Яєчний жовток необхідно змішати з розведеним оцтом та лимонним соком, також можна додати відвар петрушки. Втирати в коріння волосся курсом по 1 разу на тиждень не менше 2-х місяців. Далі необхідно дати кожному покриву голови відпочити від постійного впливу агресивних природних компонентів.
Відмінні відлущуючі властивості має сода, яка добре усуває надлишки відмерлих частинок епідермісу, ефективно видаляючи лупу. Соду необхідно змішати з капсулами вітаміну В або Е, а потім додати трохи безбарвної хни. Дану маску необхідно чергувати з використанням інших народних засобів проти лупи, щоб тривалий вплив тих самих компонентів не викликав звикання.
Застосування рецептів народної терапії добре поєднується з проведенням фізіотерапевтичних процедур та використанням синтетичних засобів проти лупи. Народні рецепти гарні тим, що компоненти у їхньому складі ми підбираємо самостійно, отже, шанси на появу алергічних реакцій значно знижуються. Методи усунення лупи з народної медицини за ефективністю анітрохи не поступаються сучасним методам лікування, а комплексне використання домашніх рецептів разом із терапевтичними процедурами та аптечними засобами створюють найбільш сприятливі умови для вилікування.