Маска для волосся проти лупи: найбільш дієві домашні рецепти
Ні для кого не секрет, що лікування різних захворювань та патологій рідко обмежується прийомом препаратів і використанням лікарських засобів для зовнішнього застосування. При діагностуванні певної хвороби або аномалії лікарі найчастіше складають лікувальний комплекс, що включає нормалізацію водного режиму, дотримання добових біоритмів людини, заміну шкідливої їжі з повсякденного меню корисними продуктами, регулярні прогулянки на свіжому повітрі, лімітування щоденних стресових та конфліктних ситуацій, а також додаткову терапію у вигляді прийому курсу медикаментів та використання лікувальних засобів.
Лупа — це проблема досить поширеного характеру серед населення, оскільки виникає вона достатньо легко та може бути викликана безліччю як зовнішніх, так і внутрішніх стрес-факторів. Також поява білих пластинок на верхньому шарі шкіри голови та волосяному покриві може вказувати на розвиток в організмі осередку патології, у даному випадку виступаючи симптомом захворювання. Локальна терапія за наявності аномалій внутрішнього походження є недостатньо ефективною та потребує додаткового коригування лікарськими препаратами та медикаментами.
Однак усунення лупи, яка є скупченням відмерлих кератиноцитів або клітин шкіри на поверхні епідермісу, завжди включає місцеве застосування лікувальних шампунів і масок, оскільки шкірний покрив, схильний до регулярного виникнення лупи, потребує додаткового зволоження та відлущування. Маски для усунення лупи легко можна приготувати самостійно в домашніх умовах, виключивши компоненти, які здатні викликати алергічну реакцію, та підібравши для себе найбільш оптимальний склад засобу.
Одним із найпопулярніших засобів від лупи є яблучний оцет, який також можна замінити звичайним. Розчин повинен бути не більше ніж 6%, оскільки речовина має досить агресивну хімічну природу та при тривалому контакті з поверхнею шкіри голови може спричинити появу мікротріщин і зміну структури епідермісу. Засіб не радять використовувати в чистому вигляді, до яблучного оцту необхідно додати кілька крапель перекису водню та акуратно втирати в шкіру, не зачіпаючи пасма. Для пом'якшення дії даної лікувальної суміші в маску можна додати нежирну сметану або рицинову олію.
Кисломолочні продукти сприятливо впливають на стан шкіри голови, оскільки добре зволожують її, попереджають розшаровування та насичують корисними мікроелементами. Тому маска з натурального йогурту або молока з лимонним соком та теплим рідким медом відмінно видаляє пластинки лупи зі шкірного покриву, залишки шкірного жиру та забруднення, тим самим запобігаючи розвитку шкірного грибка та нормалізуючи фізіологічні функції епітеліальної тканини.
Також можна приготувати домашню маску з кефіру, ложки йодованої солі та реп'яхової олії. Кефір добре зволожує шкіру голови, сіль виявляє відлущувальну дію, а реп'яхова олія нормалізує вироблення шкірного жиру сальниками та забезпечує наявність захисної оболонки на поверхні епідермісу, запобігаючи зайвому випаровуванню вологи.
Цілющі властивості цибулі позитивно впливають на перебіг біохімічних процесів всередині сальних залоз і добре усувають білі пластівці зі шкірного покриву. Фахівці часто рекомендують пацієнтам, які страждають на лупу, маску з відвару лушпиння цибулі та кореня лепехи з додаванням оливкової олії. Засіб необхідно наносити за годину до миття голови, загортаючи її харчовою плівкою та махровим рушником, а потім змивати шампунем і промивати настоєм кори дуба. Застосовувати цей рецепт не частіше 2-х разів на тиждень, найкраще чергувати з іншими домашніми масками.
Вилікувати лупу та попередити її появу добре допомагає звичайний майонез. Він добре поєднується з іншими цілющими компонентами, тому найчастіше його використовують у складі народних масок проти лупи. Для приготування такої маски потрібно змішати майонез із лляною олією та настоєм софори, протримати на голові близько півгодини та змити водою з додаванням лимонного соку, який добре нейтралізує феноли та хлор у складі проточної води.
Настої цілющих рослин та лікарських трав дуже акуратно знімають запалення та почервоніння з поверхні шкірного покриву, ефективно видаляють лупу та можуть застосовуватися в якості профілактичних засобів проти розшарування епідермісу та пересушування шкіри.
Корисними при регулярній появі білих пластівців лупи на верхньому шарі шкірного покриву вважаються настої червоного стручкового перцю, шавлії, кропиви, пижми звичайної, кореня лопуха та липового кольору, собачої кропиви та кори верби, хвойні настої та відвар мати-й-мачухи. За відсутності свербежу та печіння при тривалому контакті відвару цілющої рослини зі шкірою суміш можна навіть не змивати шампунем, проте необхідно простежити, щоб розчин не був концентрованим.
Вівсяні пластівці відмінно впливають на функції нашого організму не лише при вживанні, але й також при місцевому використанні. Для результативного усунення лупи необхідно розмолоти вівсяні пластівці до стану порошку, долити теплої води, доки порошок не перетвориться на кашку, потім додати перетертий огірок та олію чайного дерева. Застосовувати цю маску можна перед кожним другим миттям шкіри голови курсом близько 2-х місяців. Після закінчення курсу маску необхідно замінити іншим засобом з народної медицини, а також можна просто наносити олію виноградних або персикових кісточок на шкіру голови масажуючими рухами.
Для ополіскування волосся замість застосування шампуню та маски проти лупи можна приготувати настій із сухого подорожника, м'яти, шавлії, кропиви, гірчиці та чебрецю. Суміш необхідно залити окропом, дати настоятися близько 5-7 днів у місці, недоступному прямим сонячним променям, обполіскувати цим відваром локони потрібно не більше 2-х разів на тиждень.
В якості засобу проти появи лупи часто використовують рослинні та ефірні олії. Їх можна наносити в чистому вигляді на шкірний і волосяний покрив, проте щоб уникнути виду забрудненого волосся після неповного вимивання олії засіб необхідно змивати оцтовою або лимонною водою. Ефірні олії найкраще розбавляти базовими, такими як кокосова, реп'яхова, оливкова та соняшникова, щоб зменшити концентрацію сильнодіючих хімічних компонентів у складі ароматичних олій.
До найчастіше використовуваних олій проти появи білих пластинок лупи належать персикова, лляна, арганова, гірчична, кукурудзяна, олія авокадо, лепехи, сантали, розмарину, чайного дерева, лаванди, бергамоту, вербени, виноградних кісточок, герані, евкаліпта, лимона, ялиці, мускатного горіха, меліси та грейпфрута.
Мало хто знає, що лісові горіхи мають воістину цілющі властивості та є дуже ефективними засобами проти розшаровування поверхні епідермісу й передчасного відмирання шкірних клітин. Маски з лісових горіхів добре живлять та зволожують шкірний покрив, борються з лупою ще до її виникнення та є постачальниками безлічі корисних мікроелементів і вітамінів.
Лісові горіхи необхідно потовкти до утворення порошкоподібної суміші, долити трохи лимонної води, щоб порошок перетворився на кашку, також можна додати відвар коренів лопуха та трохи білої глини. Тримати під харчовою плівкою для створення додаткового термічного ефекту не менше ніж 40-50 хвилин, потім змити нагрітою джерельною або талою водою, нанести на кінчики волосся трохи кокосової олії. Подібна маска вже після першого застосування дає хороший результат: лупа зникає, локони набувають природного блиску, січення кінчиків запобігається, а поверхня шкіри голови добре зволожується.
Гарні кератолітичні та зволожуючі властивості мають соки свіжих ягід і фруктів. Застосовувати їх можна в чистому вигляді, проте необхідно дотримуватись помірної концентрації та не використовувати свіжі соки у великих кількостях. Для позбавлення від лупи добре підходять вишневий, малиновий, грушевий, абрикосовий, капустяний та яблучний соки.
Маски домашнього приготування проти лупи мають багато переваг, серед яких значна економія часу та ресурсів. Крім того, склад домашніх засобів для усунення лупи завжди підбирається нами самостійно, що дозволяє виключити компоненти, що не підходять нашому організму, та досягти максимально позитивного ефекту від лікування лупи при мінімумі витраченого часу.