Антидепресанти
Антидепресанти
При появі симптомів депресії перед хворим постає питання: чи потрібно купити антидепресанти, щоб позбутися тривожних симптомів, та які з них найбільш безпечні. Ця група медикаментів спрямована на усунення депресивних розладів та зниження негативного впливу стресу на організм людини. Такі засоби характеризуються сильною дією, тому призначаються психотерапевтом (рідше — неврологом) лише у разі гострої необхідності.
Препарати від депресії класифікуються на такі види:
- Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну. Використовуються в першу чергу в разі виявлення депресивного розладу. Мають найбільшу безпеку для здоров'я серед існуючих типів антидепресантів.
- Інгібітори зворотного захоплення серотоніну та норадреналіну. Чинять сильнодіючий вплив на нервову систему, мають пролонгований ефект.
- Трициклічні антидепресанти — це препарати від стресу та нервів, які застосовуються при тяжкому депресивному порушенні. Мають багато протипоказань та побічних дій.
- Інгібітори моноаміноксидази. Також призначаються в крайньому випадку, вимагають дотримання суворої дієти та викликають серйозні побічні ефекти.
Вибір групи та конкретних ліків від депресії та стресу — це завдання виключно лікаря-психотерапевта.
Коли приймати антидепресанти?
Перед початком лікування необхідно визначити, що у пацієнта справді депресія, а не симптоми короткочасного нервового розладу, спричиненого стресом чи перевтомою. На наявність депресивного захворювання вказують:
- постійна пригніченість або така, що часто виникає;
- зниження апетиту;
- різке схуднення;
- сонливість та занепад сил;
- нерішучість, невпевненість у своїх силах;
- плаксивість;
- агресивність;
- втрата задоволення від справ, які раніше приносили радість;
- небажання жити та просуватися далі;
- розлади нічного сну;
- погіршення мислення та зниження концентрації уваги;
- суїцидальні думки.
Показання до призначення
Засоби від депресії призначаються при:
- біполярному розладі;
- виникненні рецидивів депресії;
- панічних атаках;
- неврозі;
- обсесивно-компульсивному розладі;
- енурезах.
Ліки від депресії можуть знадобитися й за наявності постійного почуття провини чи необґрунтованої самокритики. Безпричинні страхи також здатні значно погіршити стан хворого. Відомі випадки, коли такі медпрепарати прописувалися в комплексній терапії тютюнової залежності, булімії та передчасного сім'явиверження у чоловіків.
Як працюють препарати від стресу?
Основна дія препаратів-антидепресантів полягає у блокуванні процесу розпаду моноамінів. До цієї категорії речовин відносяться гормони та нейромедіатори, такі як серотонін, норадреналін, дофамін, фенілетиламін та ін. МАО, або моноаміноксидази, що входять до складу препарату від стресового або депресивного розладу, запобігають активному розщепленню гормональних сполук або пригнічують процес зворотного захоплення моноамінів нейронами.
Такий складний механізм впливу забезпечує високу результативність терапії антидепресантами при депресії та тяжких нервових розладах. Одночасно з цим є причиною, через яку не можна займатися самолікуванням за допомогою таких фармпрепаратів.
Побічні дії та коли вони проходять
Засоби від стресу та депресійного стану призначені для прийому внутрішньо. Таблетка або капсула має точно розраховану дозу активної речовини, яку категорично заборонено перевищувати. Передозування медикаментом загрожує важкими психоневрологічними та імунними розладами.
Однак дотримання інструкції та схеми терапії, розробленої психотерапевтом, не є запорукою розвитку побічних ефектів. Хворі, які почали приймати ліки від стресу та депресії, пред'являють скарги на:
- сексуальну дисфункцію (зниження лібідо у обох статей, погіршення ерекції або її відсутність у чоловіків);
- порушення сну (надмірна сонливість або, навпаки, безсоння);
- коливання маси тіла — частіше збільшення у вазі, але можливе й різке схуднення.
Найбільш небезпечним побічним проявом вважається звикання організму до засобу, що приймається. Воно розвивається при застосуванні високих доз медпрепарату чи систематичному передозуванні. Тривалий прийом таблеток також може призвести до подібного результату. Щоб зменшити ймовірність розвитку синдрому відміни, припиняти терапію рекомендується, поступово зменшуючи дозування.
Поліпшення самопочуття, ускладнене побічними реакціями, при антидепресантній терапії у кожної людини настає індивідуально. Як правило, цей процес займає 2-3 тижні, після чого організм «адаптується» та «звикає» до ліків. Якщо ж цього не відбувається, про виниклі негативні стани, спровоковані прийомом препаратів для зняття стресу, потрібно обов'язково повідомити лікуючого лікаря.
Які найдієвіші?
Список препаратів антидепресантів представлений досить широким асортиментом. В Україні можна купити без рецепта Гліцин, Афобазол, Ново-Пасіт. Це відносно безпечні ліки, що позитивно впливають на нервову систему. А Гліцин, до того ж, можна давати неповнолітній дитині при підвищеної дратівливості, нервозності та погіршенні когнітивних функцій.
Найсильнішими представниками групи антидепресантних ліків є:
- Флуоксетин;
- Сертралін;
- Галоперидол;
- Гідазепам;
- Велаксин;
- Доксепін та ін.
Купити антидепресанти з наведеного списку можна за лікарським рецептом, хоча іноді їх можна зустріти й у вільному продажу.
Де продаються пігулки від депресії?
На сайті «Online Аптека» можна придбати антидепресанти за ціною, доступнішою, ніж у звичайних пунктах реалізації ліків. Наявність товару у продажу легко перевірити у каталозі інтернет-магазину або уточнити у консультанта. У такий же спосіб можна дізнатися про актуальну ціну на фармпрепарат.
Доставка замовлень здійснюється по Україні кур'єром або до відділення пошти. Після отримання ліків покупець може перевірити цілісність упаковки та ознайомитися з документами на товар, щоб упевнитись в його справжності та придатності до застосування.