Антидіабетичні препарати
- Що являють собою антидіабетичні засоби?
- Особливості впливу антидіабетичних засобів.
- Як використовують антидіабетичні препарати?
- Як вибрати підходящий антидіабетичний засіб?
Що являють собою антидіабетичні засоби?
Антидіабетичні препарати – це лікарські синтетичні аналоги короткодіючого інсуліну, який в нормі виробляється нашим організмом. Використовуються в комплексній гормонозамінній терапії при дисфункції підшлункової залози, порушені секреції інсуліну і надлишковому виробленні глюкагону, вплив якого прямо протилежний дії інсуліну, а також при зниженні чутливості рецепторів жирових клітин до впливу інсуліну, що буває при інсулінонезалежному цукровому діабеті II типу.
Антидіабетичні препарати виступають доповненням до дієти і регулярного фізичного навантаження для регулювання рівня глюкози в крові у пацієнтів з цукровим діабетом.
Особливості впливу антидіабетичних засобів
Антидіабетичні медикаменти знижують рівень глюкози в крові шляхом стимуляції секреції інсуліну та пригнічення вироблення глюкагону, підвищують чутливість рецепторів мембран адипоцитів до впливу інсуліну, гальмують процеси утворення глюкози із речовин невуглеводної природи (процеси глюконеогенезу).
Антидіабетичні препарати сприяють зниженню маси тіла, запобігають появі глюкози в сечі (глюкозурії), впливають на функціонування нирок, зменшують інтенсивність сечоутворення в канальцях нефрону і виведення сечі з організму, знижують концентрацію солей у позаклітинному просторі, чим сприяють усуненню постійного відчуття спраги.
Також впливають на всмоктування поживних речовин, які надходять з їжею, сприяють синтезу глікогену в печінці та м’язах, утворенню жирних кислот і відкладанню жиру в жирових депо.
Як використовують антидіабетичні препарати?
Лікарі призначають антидіабетичні засоби при діагностованому цукровому діабеті I і II типів, гіперглікемії, зниженні інтенсивності секреції інсуліну, підвищеній активності вироблення глюкагону. Використовуються при порушеній сприйнятливості рецепторів жирових клітин до впливу інсуліну, підвищеному відчутті спраги і надлишковому виділенні сечі (більше 2 л в день), наявності глюкози в сечі і підвищеному апетиті, а також при накопиченні кетонових тіл в крові, що може призвести до розвитку кетоацидозу.
Як вибрати підходящий антидіабетичний засіб?
Антидіабетичні медикаменти розробляються у формі таблеток, капсул лікарських екстрактів.
Для вибору найбільш підходящої форми лікарського препарату необхідно проконсультуватися з лікарем.