Дієтичні біодобавки, що знижують кислотність шлунка
- Що являють собою дієтичні біодобавки, що знижують кислотність шлунка?
- Особливості впливу дієтичних БАДів, що знижують кислотність шлунка
- Навіщо використовують дієтичні БАДи, які впливають на ШКТ, що знижують кислотність шлунка?
- Як вибрати найбільш підходящу дієтичну біологічно активну добавку?
Що являють собою дієтичні біодобавки, що знижують кислотність шлунка?
Дієтичні БАДи, що впливають на ШКТ та знижують кислотність шлунка — це лікувальні вітамінно-мінеральні комплекси, які у своєму складі поєднують речовини рослинного та тваринного походження. Дієтичні біодобавки розробляються на основі вітамінів і провітамінів, що дозволяє лікувальному препарату коригувати хімічний склад хлорної кислоти, яка відповідає за рівень кислотності середовища шлунка.
Компонентами дієтичних біологічно активних добавок є екстракти рослин, амінокислоти, пептидні полімери, каротиноїди, жиророзчинні вітаміни, мікроелементи, глікозиди та фосфоліпіди, співвідношення між якими варіюється залежно від виду, форми випуску та призначення препарату.
Особливості впливу дієтичних БАДів, що знижують кислотність шлунка
Дієтичні добавки знижують надмірну кислотно-пептичну активність шляхом зміни біохімічного складу шлункового соку на менш кислий. Вони використовуються у разі функціональної диспепсії, яка проявляється печією (печінням за грудиною та в епігастральній ділянці), болем в животі, нудотою, блюванням, запамороченням, зниженням апетиту та загальною слабкістю організму. Дані симптоми можуть спостерігатися також у разі переходу гострої гастродуоденальної патології до хронічного стану.
Дієтичні БАДи, що впливають на ШКТ, регулюють синтез хлорної кислоти Н-клітинами шлунка, стабілізуючи перебіг фізіологічних процесів усередині них, сприяють більш помірному виділенню шлункового соку, не допускаючи його потрапляння в нижні відділи стравоходу.
Навіщо використовують дієтичні БАДи, які впливають на ШКТ, що знижують кислотність шлунка?
Показаннями для застосування дієтичних біодобавок є хронічні гастрити та гастродуоденіти, виразкові хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, ерозивні пошкодження стінок шлунково-кишкового тракту, постійна важкість у животі та кислий присмак у роті, хронічна нудота, відчуття печіння, відрижка та загальний занепад сил.
Як вибрати найбільш підходящу дієтичну біологічно активну добавку?
Дієтичні БАДи, що знижують кислотність шлунка, випускаються у формі таблеток та розчинних порошків, які зазвичай мають апельсиновий, лимонний або нейтральний смак.
Вважається, що більш універсальною формою випуску БАДів, що знижують кислотність, є розчинні порошки, які також зручно розсортовані в упаковки по 10 штук.