Ефірні олії проти випадіння волосся
Рослинні ефірні олії довели свою результативність ще в далекі часи, коли широко розповсюджувалися методи лікування, які в наші дні називають нетрадиційною медициною. В Стародавньому Китаї їхні цілющі властивості були виявлені зовсім випадково і відразу ж почали використовуватися в лікувальних і косметологічних цілях. Тенденція була підхоплена жителями Стародавньої Греції, Індії, Єгипту і Риму, а цілителі почали експериментувати із застосуванням ефірних олій в різних областях медицини, що дозволило виявити позитивний вплив ароматичних олій на зону росту волосяних фолікулів.
В наш час прийнято вважати, що на використанні ефірних олій для стимулювання росту волосяних стержнів базується лише народна терапія. Наприклад, традиційна медицина також визначила хімічні властивості аромаолій як лікувальні, тому рослинні олії часто використовуються під час різноманітних процедур на кшталт масажу чи інгаляції.
Тим не менш, використання ароматичних олій – це швидше додатковий і профілактичний крок, ніж основа, на якій повинно базуватися лікування аномального випадіння волосся. Дія ефірних олій відрізняється особливою м'якістю і помірністю, що не підходить для такої глобальної цілі, як лікування патологічної втрати волосяного покриву.
Зазвичай для цього застосовують більш радикальні методи. Але використання ароматичних олій стане відмінним рішенням для посилення ефекту від комплексного лікування, якщо ви хочете повернути своїм локонам здорове сяяння і розкішну гладкість.
Існує думка, що ефірні олії не є універсальним засобом, оскільки зовсім не підходять власникам жирного типу волосся. Не дивлячись на те, що аромаолії дійсно мають маслянисту жирну структуру, вони не сприяють пришвидшеному забрудненню волосяного покриву.
Їх вплив на локони базується на запечатуванні волосяних стрижнів і запобіганні їхнього розшарування. Ефірні олії прискорюють метаболічні процеси зони росту волосяних фолікулів, тому трофіка волосяних цибулин значно покращується, а нутрієнти, які надходять до фолікулів, значно легше засвоюються.
Часто у власників жирного волосся може спостерігатися схильний до сухості шкірний покрив голови. В даному випадку застосування ефірних олій є необхідним заходом, оскільки суха шкіра потребує більш ретельного додаткового зволоження. Якісні ароматичні олії ніколи не залишають маслянистих слідів, оскільки індивідуальною особливістю цих речовин є майже миттєве випаровування.
Якщо ви сумніваєтеся у якості купленої ефірної олії, можна провести невеликий тест: 5 крапель аромаолії потрібно крапнути на звичайний папір або серветку і залишити приблизно на 5-10 хвилин. Якщо після закінчення відведеного часу на матеріалі залишилися маслянисті плями, значить, ароматична олія неякісна і містить штучні добавки ліпідів. Використовувати її категорично заборонено, оскільки невідомі хімічні складові можуть не кращим чином вплинути на стан волосяного покриву голови.
Додатковим бонусом від використання аромаолій в якості доглядових засобів є ніжний приємний запах, який точно не дасть жоден шампунь. Також можна відзначити велике різноманіття існуючих видів ефірних олій. Якщо вам не підійшла олія розового дерева або коріандру, це зовсім не означає, що вам не підійде ефірна олія сосни або петигрейну.
Розігріта ароматична олія при використанні дає додатковий термоефект, що сприяє розширенню кровоносних капілярів шкірного покриву голови. Це значно прискорює обмін поживних речовин у волосяних цибулинах, що робить період росту волосяного стрижня більш тривалим.
Перед початком застосування ефірних олій для зміцнення пасм і уникнення появи аномальної втрати волосся необхідно знати, що існують деякі правила їх використання. Так як це доволі агресивні речовини за своєю хімічною природою, перед застосуванням їх необхідно змішувати з базовими оліями, оскільки використання аромаолій в чистому вигляді може пошкодити зону росту волосяних цибулин, порушивши їхню анатомічну цілісність.
Найбільш результативним застосування ефірних олій буде, якщо правильно визначити дозування для свого типу волосся. Власникам сухого краще підійде більш концентрована суміш, так як їхній волосяний покрив потребує інтенсивного зволоження. Але важливо не перевищувати кількість аромаолії в розчиннику, оскільки чутливі волосяні цибулини дуже сприйнятливі до активних речовин, що може порушувати режим їхнього звичного функціонування.
Ефективність дії ароматичних олій значно підвищується, якщо дотримуватися принципів правильного користування. Наносити ефірну олію краще масажними рухами, обережно втираючи подушечками пальців у шкірний покрив голови. Такий спосіб використання ароматичної олії разом з механічним подразненням шкіри чинить сприятливий вплив на фізіологічні процеси всередині волосяних фолікулів, інтенсифікуючи притік крові до зони росту волосяних цибулин.
До найбільш результативних відносять ефірну олію лаванди, лимону, розмарину, кипарису, тім’яну, римської ромашки, кунжуту, пачулі, троянди, ялівцю, сосни, бей, іланг-ілангу, коріандру, чайного дерева (не потрібно плутати з чайним кущем), аїру, шавлії, евкаліпту, грейпфрута, герані, базиліку, меліси, вербени, кедру, м'яти, бергамоту, імбиру.
Лавандова олія створює захисний бар'єр для волосся від негативного впливу зовнішніх факторів, зміцнює структуру волосяних стрижнів зсередини. Олія розмарину має відмінні загоювальні властивості при наявності мікротріщинок шкірного покриву голови.
Ефірна олія чайного дерева насичує волосяний покрив необхідними мінералами і мікроелементами, розгладжує волосяне волокно. Кедрова олія стимулює продукування кератину, активізує роботу «сплячих» волосяних цибулин. Лимонна по праву вважається «літньою олією», так як освіжає шкірний покрив голови і регулює функціонування сальників.
Дерматологи наполегливо рекомендують розчиняти ароматичні олії в базових, наприклад, у кокосовій, реп'яховій, оливковій, жожоби і виноградних кісточок. В якості розчинника також можна використовувати коньяк, розігрітий рідкий мед або яєчний жовток. Такий метод застосування аромаолій покращує поглинання біологічно активних речовин і мінералів волосяними цибулинами, що стимулює їхню роботу в звичному режимі, прискорюючи ріст волосяних волокон.
Реп'яхова олія активно насичує волосяні фолікули нутрієнтами і вітамінами, відмінно підходить для сухого типу волосся. Касторова обволікає волосяний стрижень, захищаючи від шкідливого впливу факторів зовнішнього середовища. Оливкова розгладжує пасма, роблячи волосяний покрив м'якшим і більш шовковистим, а також попереджає раптове випадіння волосся.
При використанні ефірних олій у складі масок домашнього приготування потрібно враховувати, що хімічні властивості аромаолій та інших природних компонентів можуть інгібувати дію один одного, тим самим зводячи ефект від застосування такого засоба нанівець. Для уникнення даної проблеми перед використанням комбінації натуральних продуктів потрібно уважно вивчити їхні хімічні властивості.
Наприклад, оливкова олія відмінно поєднується з ефірною олією розмарину або грейпфрута. До такої маски можна додати есенцію кори дуба та сік цибулі, і використовувати перед кожним другим миттям голови курсом в 1-1,5 місяці.
Кокосова олія дуже добре поєднується з ефірною олією чайного дерева і кедру. Якщо додати трохи білої глини і відвар шишок хмелю, то вийде відмінна домашня маска, яку можна застосовувати у випадку виникнення подразнень на шкірному покриві голови і слабкого функціонування волосяних цибулин.
Реп'яхова олія в поєднанні з лавандовою або евкаліптовою глибоко проникає у волосяні фолікули, інтенсифікуючи їхню внутрішню роботу. До даної комбінації можна додати безбарвну хну та кефір, ретельно втерти подушечками пальців у шкірний покрив і змити теплою водою з додаванням яблучного оцту. Даний спосіб відмінно очищує локони і полегшує процес розчісування.
Ефірні олії у щільно закритому посуді не мають конкретного терміну зберігання. З часом їхні цілющі властивості розкриваються в повній мірі, тому не варто викидати ефірну олію, якій вже декілька років. Це природне джерело більшості біологічно активних речовин, в тому числі танінів, терпенів і незамінних амінокислот.
Якщо вам зовсім не подобається запах конкретної ефірної олії, швидше за все, це означає, що вона вам не підходить. Тому можете навіть не обтяжувати себе її покупкою, так як великий ризик того, що її використання може викликати у вас алергічну реакцію невизначеного ступеню.
Ароматерапія користується популярністю і у пацієнтів, які страждають від патологічної втрати волосся, і у людей, які просто бажають покращити стан своєї зачіски. Це чудовий лікувальний і профілактичний засіб, який часто проявляє додаткову допоміжну дію при застосуванні препаратів і косметологічних процедур. Правильний підбір ефірної олії під тип шкірного і волосяного покриву зведе до мінімуму ризик відторгнення аромаолії організмом і допоможе швидше досягти бажаного ефекту для зовнішнього вигляду ваших локонів.