Коронавірус: симптоми, шляхи зараження, діагностика, методи профілактики
Коронавірус, або 2019-nCov – гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту.
Щоб організм захворів на коронавірус, спочатку ми маємо увійти в контакт із ним. Вірус може передаватися повітряно-крапельним шляхом – через кашель і чхання, а також через фізичний контакт із зараженими людьми, або контакт з поверхнями, де знаходяться віруси.
Симптоми коронавірусу.
У випадку з коронавірусом його симптоми – це головний біль, нежить, кашель, озноб, біль у горлі та лихоманка, через що так складно, власне, відстежити та зрозуміти цю хворобу. Всі ці клінічні прояви поширені, вони з'являються під час сезону грипу, при звичайній застуді. Щоб зрозуміти, що це не що інше, як уханський коронавірус, необхідно пройти професійний тест у лабораторії, де зможуть дослідити склад вашого слизу та крові.
Інкубаційний період для коронавірусу 2019-nCov може становити від 1 до 14 днів (в середньому 10 днів). Протягом цього періоду людина може заражати інших. Протікає захворювання, найчастіше, як звичайний грип, парагрип чи будь-яка інша гостра респіраторна інфекція.
Якщо ви здорові, то імунна система розпізнає чужорідні тіла в організмі і почне їх атакувати. Імунна система дуже складна і має безліч різних механізмів, які знищують «загарбників». У вас підвищується температура, і це дійсно допомагає імунній системі краще функціонувати, створюючи більш ворожу атмосферу для вірусів, а також утворюючи мокротиння, через що вірусам складніше прикріплюватися до ваших клітин.
Для кого небезпечний коронавірус.
Сам вірус не обов'язково викликає смерть, але якщо імунітет знижений, то інші організми, наприклад, бактерії, можуть скористатися ситуацією, викликаючи ускладнення. І через те, що свою роботу припиняють органи, припиняє роботу і все тіло. Тому найбільші ризики у людей із ослабленою імунною системою.
Але і в цьому випадку сказати, що рівень смертності від коронавірусу порівняно невисокий.
Лікування коронавірусу
Терапія коронавірусу легкої форми або середньої тяжкості включає симптоматичне лікування – препарати для зниження температури, протикашльові засоби, препарати від нежиті тощо. В основі лікування важких форм коронавірусу лежить медикаментозна терапія.
На сьогоднішній день специфічних заходів профілактики коронавірусу немає — вакцина поки що не розроблена. При звичайній коронавірусній інфекції повне одужання зазвичай настає через 5-7 днів. Віруси mers та sars cov, як правило, ускладнень не викликають, і прогноз захворювання сприятливий. Якщо хвороба протікає у більш тяжкій формі, на одужання може піти два та більше тижнів.
Заходи профілактики коронавірусу
У разі появи навіть незначних симптомів захворювання рекомендується перебувати вдома. У період великої захворюваності необхідно максимально обмежити контакти з оточуючими людьми, уникати стовпотворінь, не відвідувати місця великого скупчення людей. Також:
-
не відвідувати регіони, де найчастіше зустрічається коронавірусна інфекція;
-
носити засоби індивідуального захисту (маски);
-
регулярно мити та дезінфікувати руки;
-
обмежити контакти на близькій відстані;
-
більше гуляти на свіжому повітрі в парках, скверах, далеко від людей;
-
зміцнювати місцевий імунітет (дотримуватись температурного режиму в приміщенні — 18-20 градусів, підтримувати необхідну вологість — від 40 до 60%);
-
частіше провітрювати житлове приміщення;
-
зволожувати слизові оболонки верхніх дихальних шляхів сольовими розчинами.
Інформований означає озброєний! Закликаємо кожного з вас не піддаватися паніці, дотримуватися запобіжних заходів, вести здоровий спосіб життя і тоді ніяка епідемія коронавірусу в Україні буде вам не страшна!