Ваше місто Київ?
Так Ні
Замовити дзвінок
Ваш город Київ
Каталог товарів
Заказать звонок

Жарознижувальні препарати

Фильтры
Ціна
Ціна
- грн
Бренд
Бренд
На ваш запит нічого не знайдено. Уточніть свій запит
Лікарська форма
Лікарська форма
Виробник
Виробник
Редакторська група
Дата створення:17.06.2022
Дата оновлення:11.01.2024

Перші відомості про застосування рослинних засобів проти лихоманки виявляються у папірусах Еребуса, датованих 1550-ми роками. до зв. е. Жарознижувальні препарати описували Гален, Ібн-Сіна та інші великі лікарі. Сьогодні засоби цієї категорії також широко використовуються при різних хворобах, інфекціях, але вони призначаються виключно лікарем.

Завдання жарознижувальних препаратів

Організм людини зберігає гомеостаз в обмеженому температурному режимі – в межах +36–37ºC із помірними коливаннями протягом доби. Збереження таких вузьких сприятливих рамок залежить від терморегуляції з урахуванням балансу теплопродукції та тепловіддачі. Рівність останніх (+37ºC) називають настановною точкою. Жарознижувальні препарати призначені для зниження настановної точки терморегуляції в гіпоталамусі.

Важливо! Зниження температури при лихоманці за допомогою жарознижуючих не впливає на причину, що викликала її, вони лише переводять установку «центрального термостата» на нижчий рівень.

Тому застосовувати ліки від температури потрібно усвідомлено лише тоді, коли лихоманка загрожує стану людини, негативно впливає на життєві показники. Вибір жарознижувальних засобів слід ґрунтувати на їх безпеці, а не на силі ефекту, який залежить від вибраної дози.

Показання до застосування жарознижувальних

Жарознижуючі препарати показані у разі «блідої» лихоманки з порушенням мікроциркуляції, а також при сильному ознобі. Навпаки, призначення жарознижуючого хворому, якому розпочато лікування антибіотиком, є небажаним, оскільки воно може приховати неефективність останнього. Виняток – фебрильні судоми, виражене порушення загального стану.

При підборі жарознижувальних засобів з урахуванням того, що вони найбільш широко використовуються в дитячому віці, важливо приділяти увагу, насамперед, їх безпеці, а не ефекту, що виробляється. В ідеалі ліки від температури для дітей повинні:

 • мати здатність швидко і ефективно знижувати температуру, принаймні на 1°C;
 • випускатися у рідкій формі та у вигляді супозиторіїв;
 • рідко викликати побічні ефекти у терапевтичних дозах;
 • мати великий розрив між терапевтичною і токсичною дозою.

Жарознижувальні препарати для дорослих на фармацевтичному ринку існують у більшому розмаїтті. У педіатричній практиці для управління лихоманкою дозволено до використання незначний спектр лікарських препаратів. Відповідно до доказової медицини ефект має бути комплексним: жарознижувальний, протизапальний, аналгезуючий, антитромботичний та мати широкий терапевтичний коридор з високим рівнем безпеки. Не всі анальгетики-антипіретики можуть бути використані для того, щоб збити температуру дитині.

Класифікація антипіретиків

Препарати від температури відповідно до хімічного складу класифікують на похідні:

 • саліцилової кислоти (Ацетилсаліцилова кислота, Аскопар, Ефералган);
 • аніліну (Парацетамол, Солпалгін, Антифлу, Грипекс Старт, Антикатарал, Солпадеїн Актив);
 • органічних кислот (Ібупрофен, Лекадол Лонг, Диклофенак, Напроксен);
 • піразолону (Анальгін).

Окремим видом аналгетичних засобів з жарознижувальною дією вважають нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). До них відносяться речовини з різних груп ненаркотичних аналгетиків, наприклад згадані Ацетилсаліцилова кислота, Ібупрофен, Диклофенак.

Важливо! Ібупрофен - єдині жарознижувальні ліки з групи НПЗЗ, дозволене для застосування у дітей.

Парацетамол характеризується найвищим показником безпеки серед препаратів зниження температурних показників. Тому його часто використовують у складі комплексних засобів. Жарознижувальний ефект такого препарату трохи вищий, ніж при застосуванні одного компонента.

У каталозі «Online аптеки» більшість засобів від температури представлені комплексами, що надають мультинаправлену дію: жарознижувальну, аналгетичну, протизапальну, протиспастичну:

 • Паракод ІС табл. №10;
 • Солпадеїн Актив табл. №12;
 • Лекадол Лонг таблетки 200мг або 500мг №16;
 • Комбіспазм табл. №20 та ін.

Ці препарати можна придбати без рецепта, але таблетки, у тому числі жарознижувальні, необхідно замовляти після консультації лікаря.

Фармацевтичні форми препаратів

У каталозі «Online аптеки» можна вибрати не лише пігулки від температури для дорослих. Тут представлені різні фармацевтичні форми:

 • капсули;
 • порошок для приготування гарячого напою та ін.

Дорослі можуть підібрати оптимальний для себе варіант жарознижувального. Для дітей представлені таблетки, щоб збити температуру, сироп, порошок для приготування орального розчину. Жарознижувальні препарати відрізняються доступною ціною, високою ефективністю та безпекою.

Жарознижувальні препарати : Часто задавані питання

Які товари в категорії Жарознижувальні препарати можна придбати зі знижкою?
Скільки коштують товари у категорії Жарознижувальні препарати?

Ціни на товар у категорії Жарознижувальні препарати починаються з 18.50 грн до 1982.90

Будьте завжди в курсі!
Дізнавайтесь першими про наші акції та знижки
Введіть E-mail