Ваше місто Київ?
Так Ні
Замовити дзвінок
Ваш город Київ
Каталог товарів
Заказать звонок

Відхаркувальні препарати

Фильтры
Ціна
Ціна
- грн
Бренд
Бренд
На ваш запит нічого не знайдено. Уточніть свій запит
Лікарська форма
Лікарська форма
Виробник
Виробник
Редакторська група
Дата створення:17.06.2022
Дата оновлення:02.04.2024

Відхаркувальні засоби – препарати, що полегшують виділення мокротиння з дихальних шляхів. Відбувається це переважно внаслідок зменшення її в'язкості. Вони використовуються як допоміжні засоби та впливають тільки на одну ланку патогенетичного ланцюжка. Тому такі медикаменти застосовують у комплексі з іншими ліками – муколітиками, протикашльовими препаратами.

Класифікація та принцип дії відхаркувальних засобів

За механізмом дії розрізняють відхаркувальні засоби рефлекторного та прямого впливу. Рефлекторні ліки, що відхаркують, дратують кашльовий і блювотний центр у довгастому мозку. Ці медикаменти є переважно рослинного походження. Їхні біоактивні речовини стимулюють продукцію рідкого секрету в бронхах і посилюють кашльовий рефлекс.

Примітка! Відхаркувальні засоби рефлекторної дії стимулюють перистальтичні скорочення бронхів і підвищують активність вій миготливого епітелію їх слизової оболонки. Відповідно, збільшують так званий мукоциліарний кліренс бронхіального секрету, сприяючи виділенню харкотиння.

До них відносяться:

 • Солодкий корінь сироп;
 • Капсули з анісовою олією Др. Тайсс;
 • Алтейка таблетки жувальні, сироп;
 • Алтея кореня сироп;
 • Тусавіт сироп;
 • Евкаліптовий бальзам Др. Тайсс та ін.

Відхаркувальні засоби прямої дії впливають безпосередньо на бронхіальні залози, що виробляють секрет. Дратівливий вплив на мускулатуру бронхів сприяє транспорту слизу з нижніх відділів дихальних шляхів у верхні та її відхаркуванню, виведенню назовні. До цієї групи відхаркувальних препаратів належать:

 • Пертусин сироп;
 • Мукалтин таблетки;
 • Лангес р-р оральний;
 • Нашатирно-анісові краплі та ін.

Муколітики

Також відхаркувальний ефект мають муколітики, які в свою чергу поділяються на:

 1. Протеолітичні ферменти – руйнують пептидні зв'язки в комплексах, що становлять секрет, що призводить до розрідження мокротиння за рахунок зниження в'язкості та еластичності.
 2. Похідні цистеїну – руйнують дисульфідні зв’язки та збільшують плинність секрету.
 3. Мукорегулятори – засоби, що відхаркують нового покоління. Збільшують кількість легеневого сурфактанту. Вони складається з ПАР та впливають на співвідношення рідкої та слизової фракції мокротиння. До них відносяться Амброксол, Бромгексін.

Відхаркувальні таблетки та сиропи характеризуються багатокомпонентним складом, який має комбінований ефект, що дозволяє зменшувати в'язкість, поверхневий натяг та адгезивні властивості мокротиння, а також м'яко стимулювати секрецію бронхіальних залоз та нормалізувати бронхіальну прохідність.

Показання до призначення коштів

Відхаркувальний засіб від кашлю призначають при гострих і хронічних захворюваннях дихальних шляхів у разі, якщо секрет важко відкашлювати. Порушення транспорту бронхіального секрету може призвести до застійних процесів та викликати:

 • пневмонію;
 • бронхіт;
 • трахеїт;
 • обструктивну хворобу легень.

Відхаркувальні таблетки, капсули, розчини показані при вологому кашлі. Вони стимулюють виведення харкотиння. При сухому кашлі прийом відхаркувальних засобів може призвести до ускладнень, посилення кашлю, блювання.

Увага! Дітям раннього віку, малюкам з ураженням центральної нервової системи, високим ризиком блювоти та аспірації протипоказані відхаркувальні лікарські засоби, що збільшують обсяг секрету та підсилюють блювотний рефлекс.

Таким чином, самостійно підбирати медикамент від кашлю не можна, тому що необхідно враховувати його вид, характеристики мокротиння, вік пацієнта та ін. Відхаркувальні препарати для дорослого відрізняються складом, дозуванням та фармацевтичною формою порівняно з дитячими.

Особливості застосування муколітиків

Муколітики – препарати для швидкого переведення сухого малопродуктивного кашлю у вологий та продуктивний. Такі ліки, на відміну інших мукоактивних медикаментів, здатні змінювати реологічні властивості біологічних рідин — адгезію, в'язкість і еластичність.

Особливістю відкашлювального засобу є і те, що воно не збільшує обсяг рідини, що секретується. Саме тому такі медикаменти доцільно призначати у перші години захворювання з метою зменшення адгезії вірусів та бактерій до слизової оболонки бронхів, швидкого розрідження та покращення реологічних властивостей мокротиння, полегшення видалення секрету із бронхіального дерева.

Раннє призначення муколітиків виправдане метою профілактики розвитку мукостазу, ускладнень у вигляді бронхіальної обструкції. Крім того, вони перешкоджають розвитку оксидантного стресу та інтоксикації. Муколітики для дорослих можуть бути рослинного або синтетичного походження. У педіатрії насамперед орієнтуються на профіль безпеки кошти. Муколітичний препарат не можна поєднувати з протикашльовими ліками.

Де придбати гроші?

Терапія кашлю передбачає комплексне лікування з використанням муколітиків, відхаркувальних засобів, протикашльових таблеток, спазмолітиків та ін. У каталозі «Online аптеки» вони представлені різними групами, формами, показаннями. Тут можна замовити будь-який відхаркувальний засіб для дорослих та дітей за наявності або без рецепта за доступною ціною всього в один клік.

Всі препарати, що відхаркують, призначені для перорального застосування, оскільки такий спосіб введення ліків (сиропи, розчини, шипучі таблетки та ін.) зручний як для дорослих, так і для дитини. Перевагою рідких форм є більш швидке всмоктування, мінімум подразнюючого ефекту на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, широкий спектр застосування та максимальний віковий діапазон.

На сьогоднішній день залишаються спірними питання вибору серед різноманіття препаратів – відхаркувальних рефлекторної дії, борошно- та секретолітиків, мукорегуляторів, комбінованих та ін. Найчастіше складно віддавати перевагу тому чи іншому лікарському засобу. Досвідчені консультанти допоможуть зорієнтуватись в асортименті на сайті «Online аптеки».

Відхаркувальні препарати : Часто задавані питання

Які товари в категорії Відхаркувальні препарати можна придбати зі знижкою?

Акційні товари в цій категорії зараз відсутні, всі акційні товари можна переглянути по засланні

Скільки коштують товари у категорії Відхаркувальні препарати?

Ціни на товар у категорії Відхаркувальні препарати починаються з 8.80 грн до 4502.00

Будьте завжди в курсі!
Дізнавайтесь першими про наші акції та знижки
Введіть E-mail