Протиспазматичні препарати
Протиспазматичні препарати : Часто задавані питання
Больові відчуття різної інтенсивності виникають у результаті спазму гладкої мускулатури порожнистих органів – шлунка, кишечника, сечового міхура, жовчовивідних шляхів, кровоносних судин. Найчастіше препарати від спазмів застосовують у гастроентерології. Спазмолітики для кишечника є найбільш популярними в цьому сегменті.
Види спазмолітиків
Усі спазмолітики поділяють на 2 великі групи:
- міотропні, що мають пряму дію на гладком'язові клітини – до них належать такі діючі речовини: блокатори кальцієвих та натрієвих каналів, інгібітори фосфодіестерази, донатори оксиду азоту;
- нейротропні, що впливають на м'яз за рахунок блокування передачі нервових імпульсів у клітини – спазмолітичний ефект характерний для алкалоїдів, центральних М-холіноблокаторів, периферичних М-холіноблокаторів.
Нейротропні препарати для зняття спазму м'язів блокують М-холінорецептори гладких м'язових волокон, знижуючи тонус та фазичні скорочення міоцитів порожнистих органів. Це зменшує внутрішньо просвітний тиск та усуває відчуття болю в кишечнику. Крім того, як і всі спазмолітики, таблетки М-холіноблокаторів сприяють відновленню проходження (транспорту) вмісту в порожнині органу, покращуючи кровопостачання його стінок.
Важливо! Через неспецифічність та системність холіноблокуючої дії нейротропних спазмолітиків більшість препаратів цієї групи викликають атропіноподібні побічні реакції, у зв'язку з чим нині обмежено застосовуються в гастроентерології.
Тому міотропні пігулки від спазмів найчастіше використовуються для зняття спазму в животі. Спазмолітичний ефект розвивається за рахунок блокування натрієвих каналів клітин гладкої мускулатури та скорочення припливу натрію, що призводять до м'язового спазму.
Показання
Спазмолітики для кишечника призначають при:
- синдром роздратованого кишечника;
- дискінезії жовчних шляхів;
- кольках кишечника;
- підготовці до ендоскопічного/рентгенологічного дослідження кишківника та інших органів шлунково-кишкового тракту з контрастуванням та ін.
Спазмолітики у неврології використовуються рідко. Для того, щоб знімати болі, зумовлені спазмом м'язів, застосовують міорелаксанти та анестетики. Спазмолітичні препарати показані лише якщо больовий синдром має психогенну природу, наприклад, при мігрені, судинній гіпертензії, невралгії та ін. Знеболювальні спазмолітики використовуються при операції емболізації маткової артерії, лікуванні цереброваскулярної патології та ін.
Таблетки, що знімають спазм, застосовують у гінекології, використовують у урології, педіатрії. Більшість патологічних процесів, що протікають з абдомінальним болем, пов'язані з органами ШКТ (кишковик, шлунок, біліарна система) та сечовидільної системи, тому в першому ряду симптоматичної терапії виявляються таблетки від спазмів у животі.
Важливо! При деяких патологічних станах усунення спазму не лише зменшуватиме больовий синдром, але й надаватиме патогенетичну дію, сприяючи усуванню патологічного процесу.
Засоби у каталозі «Online аптеки»
Спазмолітики для шлунка, кишечника, а також для лікування болючого синдрому іншої локалізації можна купити в інтернет-магазині «Online аптека». Тут препарати-спазмолітики представлені у широкому асортименті, у різній фармацевтичній формі та за вигідною ціною.
У каталозі є таблетки з багатокомпонентним складом, наприклад, спазмолітик + НПЗЗ. Така комбінація забезпечує потенціювання лікувального ефекту, впливом геть кілька механізмів формування больового синдрому кишечника, надаючи цим комплексний вплив, і навіть знижує ризик побічних ефектів компонентів.