Ваше місто Київ?
Так Ні
Замовити дзвінок
Ваш город Київ
Каталог товарів
Заказать звонок

Препарати від головного болю

Фильтры
Ціна
Ціна
- грн
Бренд
Бренд
На ваш запит нічого не знайдено. Уточніть свій запит
Лікарська форма
Лікарська форма
Виробник
Виробник
Редакторська група
Дата створення:17.06.2022
Дата оновлення:15.01.2024

Близько 60% населення планети періодично страждають від головного болю. Медицина розглядає її не як окреме захворювання, бо як симптом, що супроводжує різні патології. Таблетки від головного болю різноманітні та призначають їх з урахуванням першопричини цефалгії.

Класифікація та короткий опис таблеток

Препарати від головного болю представлені у різних групах АТС-класифікації:

 • М01 АЕ 01 – Ібупрофен;
 • N02 BA 01 – Кислота ацетилсаліцилова;
 • N02 BA 51 – Ацетилсалициловая кислота, комбинации без психолептиков;
 • N02 BB – Піразолони;
 • N02 BE 51 – Парацетамол, комбінації без психолептиків;
 • А03 D – Спазмолітичні засоби у комбінації з аналгетиками;
 • N02C – Кошти, що застосовуються при мігрені та ін.

До переліку не включені засоби від головного болю, викликаного ревматизмом, психічними розладами, наркотичні препарати, оскільки вони реалізуються за рецептом та вимагають моніторингу стану.

Традиційними для споживача є тверда фармацевтична форма:

 • таблетки;
 • капсули;
 • каплети;
 • шипучі та розчинні таблетки.

Згідно з найчастіше використовуваною класифікацією, ліки від головного болю поділяються на:

 1. Анальгетики – найбільша й затребувана група ліків, які впливають причину патології, але впливають на симптоми. До цієї групи входять похідні аніліну (Парацетамол, Інфулган, Панадол, Блімол), ацетилсаліцилової кислоти (Аспірин, Упсарин Упса), піразолону (Анальгін), алканових кислот (Ібупрофен) та ін. Ефект настає через 20 хвилин після прийому та триває до 8 годин. Анальгетики не можна приймати тривалий час.
 2. Спазмолітики – такі таблетки усувають спазм гладких м'язів, у тому числі у стінках судин. За способом дії вони поділяються на міотропи (Папаверін, Но-Шпа) та нейротропи (Бускопан, Гіосцин).
 3. Судинозвужувальні - до них відносяться засоби від мігрені, викликаної застійними явищами при сильному розширенні просвіту судин. На тонус кровоносних судин та його діаметр впливають такі речовини, як кофеїн, ерготамін, триптан (Кофіцил, Кофетамін, Мігренол).
 4. НПЗЗ – аналгетичний ефект поєднується з жарознижувальним та протизапальним. Ці таблетки від сильного головного болю діють швидко та тривалий час, але при регулярному застосуванні збільшується ризик негативних явищ.

Таблетки від головного болю мають різну переносимість. Більшість використовуються для усунення синдрому короткий час. При хронічних цефалгіях необхідно вибирати сильний препарат із хорошою переносимістю та високим профілем безпеки.

Комбіновані лікарські засоби

Фармакологічні властивості, або фармакодинаміка, таблеток від головного болю залежать від складу, кількості речовини, що діє, синергізму компонентів. Так, наприклад, ненаркотичні анальгетики, що найчастіше призначаються, блокують вивільнення речовин-медіаторів, які взаємодіють з закінченнями чутливих нейронів, перериваючи проходження імпульсів болю. Для посилення їх дії таблетки вводять опіоїдні анальгетики, такі як кодеїн, оксикодон і кофеїн.

Комбіновані формули – найефективніші таблетки при головному болі. До них відносяться:

 • Андіпал-Форте;
 • Цитрамон – В;
 • Темпалгін;
 • П’ятірчатка ІС;
 • Фармадол;
 • Копацил та ін.

Перевагою комбінованих ліків від головного болю є:

 • покращена терапевтична ефективність;
 • швидка окупність та простота виробництва у порівнянні з новинками;
 • нижча частота побічних ефектів у результаті синергічного поєднання потенційно нижчих доз різних видів активних компонентів;
 • простота прийому та більш висока прихильність до лікування;
 • збільшення курсу прийому та краща переносимість, що дуже важливо при хронічній цефалгії;
 • вдосконалена біодоступність.

Примітка! Дослідження показали, що призначення комплексних таблеток на 27% збільшило схильність пацієнтів до терапії. Багатокомпонентні ліки призначають хворим, у яких монопрепарати не допомагають досягти швидкої та повної аналгезії, а також якщо причин головного болю кілька.

Ліки від головного болю у педіатрії

До лікування дітей слід підходити зовсім інакше, ніж до терапії дорослих. Частота народження первинного дитячого головного болю має хвилеподібний малюнок. Перший пік припадає на 7 років і спостерігається зростання випадків до 15 років. Але й у дітей зустрічаються епізоди цефалгії. Серед різноманіття таблеток від головного болю виділяють препарати, які:

 • можна приймати з раннього віку, наприклад, з 2-3 місяців (парацетамол для дітей сироп, Панадол Бебі суспензія);
 • показано з 6 років (Парацетамол, Ібупрофен, Нурофен);
 • застосовуються з 12 років (Андипал таблетки);
 • призначаються з 15 років (Спазмалгон таблетки, Аспірин шипучі таблетки, Темпалгін, Найз).

Ліки від голови для дітей випускаються не лише з іншим дозуванням, але й в іншій фармацевтичній формі – сироп, суспензія.

Як правило, у лікуванні первинної дитячої цефалгії використовуються комбіновані препарати, у яких значно більше переваг, порівняно з монокомпонентними. Це зумовлено тим, що речовини, що входять у формулу, посилюють фармакологічну дію один одного.

Цефалгія та вагітність

Головний біль під час вагітності може мати різну етіологію. Але більшість пігулок у період гестації приймати не рекомендується чи заборонено. Існує незначний список таблеток від головного болю, які можна використовувати жінкам у положенні:

 • Ібупрофен та препарати на його основі – припустимо, якщо користь перевищує можливі ризики;
 • Аспірин та засоби з ацетилсаліциловою кислотою – тільки в 3 та 4 триместрі, з обережністю.

Рекомендується купірувати головний біль під час вагітності немедикаментозними методами. Якщо цефалгія сильна і усунути її масажем, акупунктурою, компресами не виходить, слід проконсультуватися з лікарем і суворо дотримуватися його рекомендацій.

Найбезпечніші таблетки

Фахівці вважають найбільш безпечним аналгетиком при головному болі Парацетамол та таблетки, куди він входить. При дослідженні медикаментів з поєднаною знеболювальною та антипіретичною дією Парацетамол отримав високу оцінку за критерієм «ефективність/безпека».

Речовина блокує відразу дві ізоформи ЦОГ. ЦОГ-1 відповідає за больовий синдром, а ЦОГ-2 – за запальні процеси. Його спільне використання з наркотичними анальгетиками, які застосовують для лікування завзятої та сильної цефалгії, призводить до синергізму дії та зниження витрати опіоїдів. При застосуванні терапевтичних доз таблеток Парацетамол практично безпечний. Проте в групах ризику він може спричинити гепатотоксичну дію.

Ще один безпечний засіб із високою ефективністю – Ібупрофен. Ще в 70-ті роки він став популярним анальгетиком та антипіретиком як у дітей (зараз дозволено застосування з 3-х місяців), так і у дорослих. Він складається з 2 ізомерів, і встановлено, що R(-)-енантіомер може посилювати синтез ендогенних каннабіноїдів і тим самим впливати на обробку сигналів у головному мозку. У результаті - виражена протибольова дія ібупрофену. Побічні реакції зареєстровані лише у 1,63% випадків, найбільш поширеною з них вважається діарея.

Де придбати пігулки?

У «Online Аптеці» представлений широкий вибір пігулок від головного болю. У каталозі присутні лише оригінальні, сертифіковані кошти від зарубіжних та вітчизняних виробників. Різноманітність форм, складу та цін полегшує вибір таблеток з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнтів та етіології головного болю.

Досвідчені консультанти в режимі онлайн допоможуть підібрати оптимальні ліки від головного болю різної інтенсивності та причини. Широкий вибір таблеток допомагає розробити найбільш адекватну стратегію лікування та заощадити фінанси.

Препарати від головного болю : Часто задавані питання

Які товари в категорії Препарати від головного болю можна придбати зі знижкою?
Скільки коштують товари у категорії Препарати від головного болю?

Ціни на товар у категорії Препарати від головного болю починаються з 5.60 грн до 1751.60

Будьте завжди в курсі!
Дізнавайтесь першими про наші акції та знижки
Введіть E-mail