Блокатори бета-адренорецепторів
Блокатори бета-адренорецепторів : Часто задавані питання
Бета-блокатори призначаються для нормалізації стану при порушеннях роботи серцево-судинної системи. Є частиною терапії при серцевій недостатності. При цьому захворюванні погіршується здатність серця перекачувати кров та забезпечувати нормальне кровопостачання органів. Як реакція на недостатність, починають вироблятися норадреналін, адреналін. Функція цих гормонів – посилювати серцевий ритм та підвищувати артеріальний тиск. Але замість того, щоб компенсувати порушення, адреналін та норадреналін змушують серце працювати на межі і за постійного впливу можуть призвести до критичного стану.
Як працюють препарати
Окрім серцевої недостатності, бета-блокатори можуть бути призначені:
- при артеріальній гіпертензії;
- для запобігання повторному інфаркту міокарда;
- при стенокардії, аритмії, аневризмах, розшаруванні аорти;
- при не кардіологічних порушеннях – нарколепсії, мігрені, тривожних розладах та ін.
Препарати бета-блокатори регулюють вплив адреналіну та норадреналіну. Вони нормалізують ритм серця, захищають його від небезпечних наслідків, знижують артеріальний тиск, зменшують потребу міокарда – серцевого м'язу, в кисні. Прийом адреноблокаторів покращує якість життя при серцевих захворюваннях, запобігає загостренню, допомагає краще переносити фізичне та психоемоційне навантаження.
Особливості застосування
Ліки бета-блокатори приймаються виключно за призначенням лікаря. Він підбирає дозування, графік та термін прийому. В перші дні і навіть тижні після початку лікування можуть спостерігатися такі побічні явища, як запаморочення, слабкість, задишка, швидка втомлюваність. Це нормально, так як артеріальний тиск знижується. Ви можете спостерігати похолодання кінцівок – рук, ніг. Якщо відчуття не проходять або посилюються, зверніться до лікаря для зміни дозування або заміни препарату.
Прийом блокаторів адренорецепторів може викликати такі побічні ефекти, як депресивний стан, нудоту. При астмі такі препарати не рекомендуються – можуть бути небезпечними, викликаючи напади. Різко переривати прийом також не слід – дозування зменшується поступово і також повинне контролюватися лікарем.
Сертифіковані препарати в аптеці Мед-Сервіс
Вигідно купити бета-блокатори в Україні ви можете в онлайн-аптеці Мед-Сервіс. Тут ви знайдете великий асортимент лікарських препаратів цієї групи: Метопролол, Соталол, Бісопролол та ін. В продаж надходять тільки сертифіковані, безпечні медикаменти. Періодично діють акції, тому придбати потрібні бета-блокатори можна ще дешевше.
Доступні різноманітні способи доставки: забирайте в найближчій до вас аптеці Мед-Сервіс або отримуйте з Новою Поштою – замовлення відправляються по всій Україні. По Дніпру працює доставка кур’єром. Оплата – при оформленні на сайті бо отриманні. З будь-яких питань телефонуйте в наш кол-центр.
Які найефективніші бета-блокатори?
До числа лікарських засобів, що блокують дію адреналіну та норадреналіну, відносяться Беталок і Соталол Сандоз, Небіволол і Соталол. Всі ці та будь-які інші препарати даної групи можуть прийматися виключно за призначенням і під наглядом відповідного фахівця.
Як довго можна приймати бета-блокатори?
Бета-блокатори можуть застосовуватися при гіпертензії та лікуванні серцевої аритмії, з метою запобігання повторного інфаркту, при інших проблемах з серцево-судинною системою. Тому курс прийому може бути різноманітним, часто він складає від 2-3 тижнів до декількох років. В багатьох випадках вони призначаються пацієнтам пожиттєво.
Який бета-блокатор не знижує тиск?
Одним із основних діагнозів для призначення препаратів цієї групи є гіпертензія – підвищений кров'яний тиск. Зниження тиску відбувається за рахунок впливу активних речовин на бета-нервові рецептори серцево-судинної системи. В результаті відбувається зменшення серцевого ритму і тиску.
Як перейти з одного бета-блокатора на інший?
Можливість та необхідність переходу з одного бета-блокатора на інший може бути визначена виключно лікарем. Це залежить від безлічі різноманітних факторів, включаючи наявний діагноз, особливості перебігу захворювання та навіть вік пацієнта.